Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a francia nyelv, nehéz...

Milyen a francia nyelv, nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szép, és nehéz, mint az összes többi.
2013. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ...

Ha tudsz pl. angolul (mert általában az az első idegen nyelv), akkor könnyebb. Ha beszélsz vmilyen újlatin nyelvet (spanyol, olasz pl.), akkor nyert ügyed van.


Ha ez az első idegen nyelved, akkor nehezebb.


Nekem angol után könnyűnek tűnik eddig.

2013. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nehezebbnek találom, mint az angolt, mert ugyebár az angolban az E/3 személy kivételével ugyanolyan ragokat kapnak az igék, viszont a franciában minden személy után más fajta végződést kap az ige. A másik pedig, hogy a névelőknek két csoportja van, hímnemű és nőnemű, ez azért lehet furcsa mert meg van határozva h a kutya pl hímnemű, ezeket meg kell tanulni minden szónál, nlhány esetben következtethetsz a szó végződéséből, de sztem megéri tanulni, szép nyelv :)
2013. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!