Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi tételek?...

Angol érettségi tételek? (emelt szint)

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni 2013-ban angolból emelt szinten. Az lenne a kérdésem, mivelhogy sehol sem adják ki az emelt szintű tételeket, az mindig ugyanaz vagy évről évre változik? Mert találtam egy tételsort ami így kezdődik: (Personality, - a család szerepe a társadalomban, People and nationality-az emberi kapcsolatok minősége stb.. az utolsó: Tecnology, science- hatása a társadalomra). Ezeek lehetnek az idén is? Vagy ez csak a 2012. évre vonatkozik? Ha igen, akkor hol tudhatom meg az ideit? már mindenből kikaptuk csak angolbol nem...
2013. febr. 26. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, én már kétszer feltettem itt, de nem kaptam rá választ. Én is láttam azt a tematikát, amiről Te beszélsz. Azok mind fontos témák, tehát biztos, hogy kellenek. Egyébként abban a tematikában túl kevés a témakör, szerintem az nem egy hivatalos, hanem valaki írta, talán a saját iskolája, osztálya számára. Rengeteg tétel van... Elvileg emelt szinten már mindenről tudni kell beszélni, de én is örülnék, ha napvilágra bukkanna pár konkrét téma is, mert hogy őszinte legyek, vannak témák, amikről hirtelen magyarul sem tudnék beszélni, nemhogy angolul szövegeljek róla tíz percen keresztül.
2013. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na hát igen...mi van ha májusban közlik hogy bocsika van 40 tételed..illetve hát a vitára is kéne készülni...arrol sincs semmi konkrét info se anyag...kezdek aggódni emiatt. Jó lenne ha valaki válaszolna aki tavaly érttségizett emelt szinten. Az a vicc hogy az angoltanárom se tudja... A tied sem?
2013. febr. 26. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Az emelt szintű angol érettségire nem lehet készülni, ez csak gyakorlás kérdése. Leírják körvonalakban, miket kérdezhetnek, de ott nem arra lesznek kíváncsiak, mennyire magoltál be egy tételt, hanem arra, hogy tudsz-e hozzászólni minden egyes témához, van-e elég szókincsed. Ami fontos, nagyon sok szót tanulj, a vizsgán pedig legyél minél választékosabb, meggyőző, lássák, hogy talpraesett vagy, még ha nem is tudsz semmit se mondani az adott témáról, akkor is beszélj! Elmondom, ez plusz pont a tanároknál. ;) Ha már belekérdeznek a dolgokba (nem magadtól válaszolsz), akkor az már jobban összekavar téged, ami nem vezet jóra. Remélem segíthettem, és sok sikert az érettségidhez! ;)
2013. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem is fogunk kapni még témakört se? Vagy ha igen azt mikor? Tudom, sok szót kell megtanulnom. Meg helyesen beszélni hiba nélkül stb...köszi a jótanácsokat:)
2013. febr. 28. 08:23
 5/14 minn válasza:

Nincsenek konkrét témakörök. A lényeg, hogy mindenről legyen saját véleményed illetve ahhoz a témához megfelelő szókincsed. Tavaly érettségiztem emeltből és a génkezelt gyümölcsöktől a társadalom helyzetéig indiában minden előfordult. Én is próbáltam konkrétan témákra készülni, és teljesen összezavart amikor élesben köze sem volt ezeknek a dolgoknak. Az emelt érettségi inkább a felsőfokon való társalgásról szól szerintem..

Azóta bekerültem Anglisztikára, ahol nyelvialapvizsga lesz most az év végén amire a Speak your mind-ból készülök. Ez tele van olyan állításokkal amik mellett/ellen érvelhetsz ami egy emelt szóbelin akár témakifejtésnek is minősülhet. Sok szerencsét kívánok:)

2013. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lilu22 válasza:
Szia! Én is most fogok érettségizni angolból, már készülök a szóbelire, de én viszont nem találtam meg ezt a tételsort amit említettél (Personality, People and nationality, stb) Betudnád nekem linkelni esetleg, hogy hol találtad ezt a tételsort? Előre is köszönöm! :) Én most első körben az Oxford Exam Excellence könyvéből tanulok, hátul van a Speaking Bank része, ami nagyon jól felkészít a társalgás kezdetére.. Illetve nagyon jó a szószedet is utána, minden témakörben fel vannak sorolva a szavak, csak ki kell szótárazni, de így minden témakörhöz hozzá tudsz szólni.. Családtól kezdve a politikáig.. Írásbeli hogy sikerült, hogy érzed? :) Üdv; Ildikó!
2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnos én sem találom meg már azokat, lehet hogy letörölték, de begépelem neked:

1.-Personality (család szerepe a társ.-ban, munkamegosztás, generációs együttélés)

2.-People and nationality (emberi kapcs.-ok minősége, fontossága, lázadás tinikorban, alkalmazkodás, problémakezelés., ünnepek, öltözködés, reklámok, viselkedésformák, embertípusok)

3.-environment( otthon, lakohely, természet, körny.védelem és körny. problémák.)

4.-School( iskolatipusok itthon és külföldön, események, hagyományok.)

5.(work) =( munkavállalás körülményei, divatszakmák)

6. Lifestyle(étlezsi szokások külföldön és itthon, szenvedélybetegségek, gyógymódok, kultúra)

7.-free time(szabadidő, művészet, extrém sport, könyvek, média, internet, zene)

8.-tourism (motorizácio hatása. idegenforgalom jelentősége)

9.-tecnology, science(tudományok, technikai fejl.)

ennyi, remélem tudtam seíteni:) Az írásbeliben szerintem a nyelvhelyesség volt nagyon nehéz, a többi nem vészes. De én a nyelvvizsgára hajtok, szóval 60 % a cél:) neked?

2013. máj. 27. 20:08
 8/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én pénteken megyek emelt szóbelizni, remélem minden rendben lesz. Az írásbelim sajnos nem fényes, mert kicsivel több mint 60%... sajnos nekem ez egyáltalán nem "megfelelő". Remélem a szóbelivel feltudom húzni, akár maximumra is. :)

Előrehozottaknál már volt szerencsém kettő darab maximum pontos szóbelit csinálnom, igaz, én sem tudom hogy hogyan, de sikerült. Persze azok középszintűek voltak.


Kalappal mindenkinek!

2013. jún. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Sajnos az emelt szintű angol szóbelivel nem lehet sokat változtatni az írásbelin, maximum 1-2%-ot. én is most érettségizek, és úgy tudom, hogy az írásbeli 120 pont (4x30), a szóbeli pedig csak 30. :/
2013. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jól gondolod.


Nagyjából nekem a felét kellene elérnem a szóbeli pontoknak, hogy meglegyen a 60%-om. Ettől függetlenül 71-72%-om is lehet, mert bizony sokat dobnak a pontok, ha utánaszámolsz...

Előrehozott érettségiként sikeresen csináltam két maximális ponttal rendelkező szóbelit, így nagyon nagyon remélem, hogy nem pont itt, az emeltnél hasalok majd el... jól jönne a +50 pont, és a nyelvvizsga is. :(

2013. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!