Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet 4 nyelven perfectül...

Lehet 4 nyelven perfectül beszélni?

Figyelt kérdés

ugye anyanyelvem magyar, angol nagyon jól megy(szerintem), most tanulok franciát és késöbb majd japánt is szeretnék...

de nem csak úgy látszatnak hogy valaha tudtam hanem hogy megragad -e..

de azért 4 nyelv.. mind külön család...


2009. szept. 8. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legkedvesebb (már nyugdíjas) kolléganőm 5 nyelven volt perfect, és kettőt-hármat konyhanyelven tudott. Egyetlen helyen élt, Angliában fél évet.. szóval még azt se mondhatom, hogy élt az adott országokban.


De aranyos volt, mert mindig szerénykedett, ha ez szóba került. Mondta, hogy ugyanmár, én meg nem értek a pénzügyekhez, meg a számítógéphez, meg még sok mindenhez. Én csak egyet tudok: ragadnak rám a nyelvek. (ezt baromira irigyeltük tőle!) :)

2009. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.Volt latin tanárom 7 nyelven beszélt.

Angol,német,francia,spanyol latin és görög.Plussz még valami de nem emlékszek arra már:)Rég voltam 12 éves amikor tanitott.24/L

2009. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég! A teremtés koronái a szemeben... én évek óta küzdök az egyik legkönnyebb nyelvvel (angol)...De irigylem őket!!! Na nekem ezek valakik, nem a kis ribanc "énekes, színész"-nőcskék meg celebecskék... Kár, hogy a világ nem az ilyen embereket értékeli!
2009. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Csak kellő akaraterő, jó sok tanulás és rengeteg szorgalom kell hozzá.
2009. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek, lehetséges, én is ezen dolgozom :D. Nekem is elég jó nyelvérzékem van, magyaron kívül egy nyelvet tudok felsőfokon (angol), kettőt középfokon (francia, spanyol), és jópárat alapfokon, amik fejlesztés alatt állnak :D (orosz, arab, hindí).
2009. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

15/L vagyok, kilencedikes,

5. óta vagyok gimnáziumban, azóta tanulom komolyabban az angolt, nemsokára lerakom a középfokút. Szintén ötödik óta tanulok latint és most szeptembertől franciát. Pár hónapja japánt kezdtem el tanulni, egy teljesen ingyenes főiskolai kurzuson. ;) Majd még szeretnék tanulni olaszul, spanyolul, de oroszul sem lenne rossz. Érdekes, hogy a német teljesen hidegen hagy. Nem tetszik a hangzása és nem is vagyok kíváncsi rá különösebben. :)

Nos, szerintem lehet perfectül megtanulni, legalábbis nagyon remélem, hogy nekem majd sikerül. Gondoljatok bele, lehet, hogy mire leérettségizek, 4+1 nyelvből leszek egész jó(Nem merem ideírni, hogy profi. Az nyilván nem.)XDXDXDXD Az tök jó lenne. Persze, tudom, hogy nehéz lesz, meg hogy nagy mázlim van ezzel az ingyenes latin kurzussal. :) Hát, sok szerencsét a nyelvtanuláshoz!


PS.: Nekünk azt mondták, h latin után könnyebb lesz franciát tanulni,

2010. máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
...de annyi az összes előny, h néhány francia szó alakja hasonlít a latinra, szóval ez a külön nyelvcsalád dolog nem sokat számít. Pláne, ha tényleg érdekel a nyelv. Fru
2010. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!