Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez miért folyamatos jelen?

Ez miért folyamatos jelen?

Figyelt kérdés
Szóval ez így egybe van,de az első mondatot nem értem miért folyamatos: My parents are living in Winnipeg.They were born there and have never lived anywhere else.Where do your parents live?Nem értem. én se azt mondom, hogy im living in Budapest, hanem I live in Budapest,nem?Akkor az én szüleim mért folyamatosban laknak Winnipeg-ben?
2009. szept. 8. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán mert MOST jelenleg is ott élnek. Ki írta a szöveget? Mert az is előfordulhat, hogy véletlenül írta így. :) Ha meg könyvben találtad, akkor biztosan jó. :)
2009. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen az így érthető lenne MOST élnek ott, és ezért.De mikor kérdezik Tőlem, hogy:Where do you live? Én azt mondom I live in Budapest.Én is MOST élek Budapesten akkor itt mért nem folyamatosban kell?
2009. szept. 8. 19:55
 3/8 A kérdező kommentje:
ÉRTEM azthiszem! Ez a kérdést úgy is fellehet tenni, hogy Where are you living?? és Akkor válaszolthatom azt,hogy Im living Budapest.Jól beszélek???
2009. szept. 8. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem folyamatos jelennek kéne lenni, hacsak nem utal valami a szövegben arra, hogy ideiglenesen. Honnan vetted a szöveget?
2009. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem folyamatos jelennek kéne lennie... Én kétféleképpen tanultam, lehet I live in.... vagy I have been living... Folyamatos jelent csak akkor használhatna, ha ez egy szokásostól eltérő dolog lenne, de mivel az áll utána, hogy mindig is ott laktak, így nem tudom. Kérdezd meg következő órán a tanárodat hátha tud rá valami ésszerű magyarázatot. Végülis azt is eltudom képzelni, hogy már kicsit elszlengesedett, elvégre nem egyszer kérdezte már tőlem angol anyanyelvű, hogy "What are you doing?" és nem arra kíváncsiak, hogy abban a pillanatban, hanem hogy mostanság mit csináltam... érdekes dolgok ezek, de éppen ezért szép ez a nyelv :)
2009. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 20.53 ismételten kiváncsian kérdezi, hogy honnan vetted a mondatot. Ki van zárva, hogy tankönyvből, hacsak az nem volt a feladat, hogy javítsd ki a hibát vagy válaszd ki a megfelelőt 2 alak közül.
2009. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tanárnő adta, lapon volt,ő szedte össze a feladatot,fogalmam sincs, hogy honnan.A lényege a lapon lévő feladatoknak az volt, hogy gyakoroljuk a folyamatos jelent és az egyszerű jelent.Úgy éreztem, hogy megy már nekem a jelen idő, de ez nagyon beazavart.Akkor rossz a megoldás?A tanárnőből kinézem, hogy elhibáz ilyet,nem a legjobb tanár.
2009. szept. 10. 16:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nektek kellett kiválasztani, akkor a tanárnő tévedett.

előző

2009. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!