Milyen angol nyelvtan könyvet tudtok ajánlani amiből nagyon jól meg lehet tanulni?
A nyelvtant megtanulni bizony, hogy érdemes, mert minden nyelvnek vannak szabályai, ami nélkül értelmetlen hablaty lesz a szöveg, amit mondasz. Persze a kisgyerekeket nem úgy tanítja a nyelvre az édesanyja, hogy alany, állítmány, tárgy, hanem egyszerűen csak elkezd beszélni hozzá, rámutat erre-arra, megmondja a nevét, és a beszédből a kisgyerek megjegyzi a szavakat és ráérez a nyelvtan használatára. Ha az édesanyja úgy hallja, hogy a kisgyerek nem jól ejti a szavakat, akkor kijavítja.
Na, erre egy nyelvtanfolyamon egyszerűen nincs elég idő, ezért célszerű megtanulni a nyelvtant.
A nyelvtanfolyamokon ráadásul egyszerre többen is részt vesznek, nem csak két személy között zajlik a kommunikáció, a nyelvtanárnak elvileg mindenkire oda kellene figyelnie, de ez természetesen nem működik.
Ráadásul az ember agya sem olyan, mint a magnószalag, hogy minden megragad benne, a szavakat többnyire bemagolva nem tudjuk kielégítően használni, hanem ki kell alakulnia egy kifejezésrendszernek. Az ember legtöbbször szófordulatokat, kifejezéseket, és nem pusztán szavakat tanul.
Egyébként megnyugtatásul elmondom, hogy a magyar nyelv a kínai után a legnehezebbnek tartott nyelv a világon.
A kínait pedig inkább az írása miatt tartják a legnehezebbnek.
Szóval, ha a magyart már ilyen sikeresen elsajátítottad, bármelyik másik nyelv megtanulása sem jelenthet gondot, csupán oda kell figyelned, és rá kell fordítanod a megfelelő mennyiségű időt.
"Egyébként megnyugtatásul elmondom, hogy a magyar nyelv a kínai után a legnehezebbnek tartott nyelv a világon."
Engem ez nem nyugtat meg. Ki tartja így? Mert jó nagy hülyeség, 1-2 idióta találta ki, hogy a magyar nyelv a legnehezebb, legősibb, legszebb. Még a top20 legnehezebb nyelv között sincs ott, meg messze van a legősibbtől is, a szépség meg erősen szubjektív. Nyelvészek ezt a legnehezebb kitételt is hülyeségnek találják, mert a valóságban minden nyelv egyformán nehéz, és ezt onnan tudják, hogy minden nyelven kb. azonos korra tanulják meg a gyerekek az anyanyelvüket, nincsenek szignifikáns eltérések.
Egyébként én is nyelvtanellenes vagyok, nyelvtant úgy kell ideális esetben tanulni, hogy kifejezéseket, mondatokat tanul az ember és mikor legközelebb hasonló dolgokat mond, akkor előszedi ezeket, és csak kicseréli a szavakat az aktuális szavakkal, de a szerkezeten nem változtat.
A nyelvtan főleg azért káros, mert ellehetetleníti a beszédet. Túl kell hozzá elemezni a beszédet, először kigondolod magadban magyarul, hogy mit akarsz mondani, ezt szavanként lefordítod, majd összerakod, egyezteted, kombinálod. Temérdek idő és óriási szellemi munka, így nem lehet nyelvet beszélni, csak belefáradni és égni, mint a rongy, a beszédpartner nem fogja megvágni, míg végre kinyelvészkeded a mondatot. Vagy tudod azonnal mondani, vagy úgy fogja venni, hogy nem tudsz az adott nyelven, és nem fog veled foglalkozni.
Ideális esetben épp ezért kell kifejezéseket, mondatokat tanulni, azok már tartalmazzák a helyes nyelvtani mintákat is, és ha beszédre kerül a sor, akkor lehet őket szinte 1:1-ben mondani, mindenféle belső átfordítgatás és szételemzés nélkül, megerőltetés nélkül, természetesen.
A nyelvtan esetleg addig segíthet valamennyit, míg az ember teljesen kezdő, de akkor sem kell nagyon belemélyedni, elég a szórendeket, mondatrészeket, igeidőket, főbb ragozásokat áttekinteni. Illetve hasznos még fordításnál (értsd nem nyelvhasználásnál, nem a lényeg visszaadásánál, hanem mű- és szakfordításnál, mint speciális tevékenységnél), segít kivenni a szövegekből a mélyebb értelmet, árnyalatokat, de ez olyan magas szint, amire átlag nyelvhasználónak nincs szüksége, ahhoz, hogy jól beszélje az illető idegen nyelvet. Esetleg még nyelvészeknek szokott jól jönni a nyelvtan, de ők megint egy speciális körbe tartoznak.
Raymond Murphy : English Grammar in Use
A present continuous (i am doing)-tól Phrasal verbs-sel bezárólag mindent megtalálsz benne amire szükség van szabályokkal és gyakorlatokkal együtt, az egész könyv angolul van szóval egy minimális tudás már kell hozzá, de Magyarországon is kapható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!