Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így jó? (Micimackóról...

Ez így jó? (Micimackóról rövid fogalmazás)

Figyelt kérdés

80-100 szavas fogalmazást kellet írni kedvenc filmedről vagy könyvedről.. ilyesmit sikerült össze hoznom:


My favorite novell.


My favorite novell is Winnie the pooh. The filmed based on a novell. It's wrote A.A.Milne. Karinthy Frigyes translated the book into Hungarian.The main character 'Micimackó', a bear who likes the honey very mutch. The supporting characters 'Tigris' the tiger, 'Füles' the donkey, Kanga the kangoroo, and his son 'Zsebi' baby, Malacka the pig, 'Nyuszi' the rabbit and 'Róbert gida' -man-. The story place in the 'Százholdas pagony'.

I like this cartoon because of that I was small I looked at this in the form of a tale always them.

I'd like it.



2013. febr. 4. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

- ,,novell is THE Winnit the pooh" - szóval kell oda egy the

- It's wrote by A. A. Milne"

- Frigyes Karitnhy (fordítva)

- mutch helyett much

- the supporting characters ARE

- Róbert Gida nem man, hanem boy

- the story's place is the Százholdas pagony

- nem cartoon, hanem tale (a cartoont nem történetekre, hanem rajzfilmekre mondják)

Az utolsó két mondatodat nem értem, mi akar lenni. Szereted, mert sokat nézted a meseváltozatot kiskorodban?

I like this tale because I watched its cartoon form every day in my childhood.


I'd like it. = Szeretném. Ez mi? I liked it so much, esetleg? Annyira szerettem.

Nem vagyok egyébként profi, szóval lehetnek még hibák.

2013. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.. hát nem vagyok egy angol zseni.. :DD

Azt vágtam, hogy ahol leírtál ott valszínű hiba lesz mert egyikben sem voltam biztos..

Köszii!:))

2013. febr. 4. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Belejössz, ha foglalkozol vele rendesen. :)
2013. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A "novel"-t nem egy "l-lel írják(?)


(mint a "model"-t)

2013. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
The main character 'Micimackó' (Winnie the Pooh),is a bear who likes honey very mutch. (nem the honey, hanem csak honey)névelő nélkül
2013. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végülis beadtam úgy.. de nem kapunk rá jegyet csak átnézi a tanár meg kijavítja és majd meg kell tanulni.

Köszi mindenkinek!:))

2013. febr. 5. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!