Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak németül 1 év...

Hogyan tanuljak németül 1 év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Középiskolában 3 évig tanultam németül, jó voltam belőle, középfok is meg lehetett volna, de nem akartam az érettségi mellett arra is készülni. Most viszont lenne időm, mert aránylag kevés órám lesz 2. félévben most. Úgy érzem, hogy még most kéne elkezdeni megint, különben biztosan elfelejtem teljesen előbb-utóbb, most még szerintem könnyen fel tudnám eleveníteni a dolgokat. Szóval mit ajánlanátok, hogyan tanuljak? Egyetemen fel lehet venni ilyenkor ilyen középfokra felkészítős tanfolyamot heti 1-szer 2 órában ami év végéig tart és nem drága, de az ilyen 15-20 fős csoportos és azt hallottam annyira nem hasznos. Különtanárral heti 2x1 óra elég lenne, hogy pár hónap alatt meglegyen a közép? Könyvek (Delfin 1-2), füzetek, lapok amiket tanár adott, minden megvan.

2013. febr. 2. 18:33
1 2
 11/13 amarill ***** válasza:
Ja, meg annyiféle nyelvvizsga van már (egynyelvű meg kétnyelvű), az ember azt sem tudja az elején, melyikre merjen jelentkezni (Írásbelin levelet kell összehozni (megadott szempontok alapján) Azt is érdemes kicsit (be)gyakorolni
2013. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 amarill ***** válasza:
Most már (középfokon) lehet "kombinálni" is a nyelvvizsga fajtákat, leagalábbis az egynyelvűt egynyelvűvel, a kétnyelvűt kétnyelvűvel (pl szóbeliből mit tudom én "TELC", írásbeli meg Origo) De ÖSD-t asszem csak "egybe" lehet letenni
2013. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat. Igen, tudom, hogy nem olyan nehéz a két nyelv együtt, nem is mondtam, hogy az lenne. :) Remélem gyorsan belejövök
2013. febr. 2. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!