Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak németül 1 év...

Hogyan tanuljak németül 1 év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Középiskolában 3 évig tanultam németül, jó voltam belőle, középfok is meg lehetett volna, de nem akartam az érettségi mellett arra is készülni. Most viszont lenne időm, mert aránylag kevés órám lesz 2. félévben most. Úgy érzem, hogy még most kéne elkezdeni megint, különben biztosan elfelejtem teljesen előbb-utóbb, most még szerintem könnyen fel tudnám eleveníteni a dolgokat. Szóval mit ajánlanátok, hogyan tanuljak? Egyetemen fel lehet venni ilyenkor ilyen középfokra felkészítős tanfolyamot heti 1-szer 2 órában ami év végéig tart és nem drága, de az ilyen 15-20 fős csoportos és azt hallottam annyira nem hasznos. Különtanárral heti 2x1 óra elég lenne, hogy pár hónap alatt meglegyen a közép? Könyvek (Delfin 1-2), füzetek, lapok amiket tanár adott, minden megvan.

2013. febr. 2. 18:33
1 2
 1/13 desiree91 ***** válasza:
A magántanárnál egy óra drágábbra jön ki, de én mégis ezt ajánlanám. Sokkal gyorsabb ütemben tudnál tanulni, és a tanár csak rád koncentrál....sokkal hatásosabb és hosszútávon szerintem olcsóbban jössz ki...a gyorsabb haladás miatt. De hogy mennyi időre lenne szükség a középfokúhoz, azt nehéz megmondani. Attól függ milyen szinten vagy most, és hogy mennyi önszorgalmad van otthon is tanulni a magánórák mellett. Emellett sokat segít, ha német TV műsorokat nézel, veszel 1 - 2 német újságot, abból fordítgatsz cikkeket.
2013. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 amarill ***** válasza:

Az nagyon jó, hogy megvannak az anyagok (könyv, füzetek)


Én is a különtanárt mondanám (olyat, aki már sikeresen készített föl másokat is nyelvvizsgára)

2013. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 amarill ***** válasza:
Vagy próbáld ki a suliban azt a nyelvórát és utána (nyáron) még mindig mehetsz külön tanárhoz is (nyelvvizsgára előkészülni) Feleleveníteni persze lehet a tanfolyamon is (de ezt ki kéne próbálnod) Lehet, hogy nem is olyan rossz
2013. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a Delfin 1-2 az jó a készüléshez? Mert akkor ezekből felelevenítenék mindent, amit tanultam, szerintem így lenne a leggyorsabb. Időm az pedig most lesz elég sok viszonylag, tehát ráérnék
2013. febr. 2. 19:36
 5/13 amarill ***** válasza:

Bár a húsz fős csoport már tényleg elégnagy..

(én tíz fősbe jártam) Nyilván az a jobb, minél kevesebben vannak

2013. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 amarill ***** válasza:

Én angolból voltam úgy, hogy kihagytam fél évet

(éretts. után) Utána tanfolyamra mentem (ott elevenítettem föl dolgokat) megtanultam új dolgokat is (ill. bővítettem az ismereteim), de vizsga előtt mindenképp különtanárnál voltam plusz még egyedül is oldottam meg -> teszteket (nagyon fontos a nyelvtan miatt mert középfokon fontos nyelvtan)

2013. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 amarill ***** válasza:

Esetleg, javaslom az angol tanulást (mert nagyon hasonlít a németre) Biztos hamar meg tudnád tanulni


Ja, nekem az idős tanár vált be (de embere válogatja)

Nemtudnád a volt tanárod mnegkérni, hogy "vállaljon el"

(én őhozzá mentem és meg is lett a vizsga is)

2013. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 amarill ***** válasza:

Nekem volt vagy három tanárom, de csak az egyik volt tényleg jó (!) Tehát fontos,hogy jó legyen a tanárod

(akiben megbízol)

2013. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Okés köszi, akkor valószínűleg keresek magántanárt. Angolul mondhatni nagyon jól tudok (felsőfok is megvan), mindig is jól ment a nyelvtanulás, és kár lenne érte ha semmibe vészne 3 év némettanulás. Különtárokkal már sok tapasztalatom volt, úgyhogy szerintem azt keresek. Csoportosan nagyon úgy érzem, hogy semmire nem mennék, csak elpazarolnám az időt, akkor már inkább fizetek többet, csak legyen hasznos.
2013. febr. 2. 20:03
 10/13 amarill ***** válasza:

Igen. Én ezt "megértem"


De ha jól megy az angol, a német sem lehet túl nehéz (csomó hasonlóság van) Én először csak írásbeli vizsgára jelentkeztem egyébként (arra készültem tesztekkel, meg

fordítottam stb) Mikor az megvolt kezdtem el készülni a szóbelire (társalgási témakörök)

2013. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!