Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 év kihagyás után mennyire...

3 év kihagyás után mennyire lenne nehéz a németet elkezdeni újra? 13 évet tanultam németet, aztán angolt tanultam a suliban 3 évet. Most újra németet szeretnék.

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben tőled függ. Hogy milyen szinten volt a tudásod, ill. mennyit felejtettél. Bár szerintem, ha egyszer megtanultad és most ismét átnézed a dolgokat, akkor be fognak ugrani a dolgok, szóval nem hiszem, hogy nagyon nehéz lenne, plána ha szorgalmas vagy.
2012. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
suliban tanultam csak németet, minden évben dicséretes ötössel zártam
2012. aug. 15. 20:34
 3/3 anonim válasza:
Szerintem csak az akaraterő fontos.Tanulnod kell, de komolyan.A testvérem nem tudott németül, de rövidke 2 hónap alatt, interneten annyira megtanult, hogy most Ausztriában dolgozik, jó munkahelyen, jó pénzért.Nem mondom hogy tökéletesen megtanult, de az alapokkal könnyen álláshoz jutott.Ha már 13 évig tanultál németet, nem lehet annyira nehéz újrakezdeni, hidd el.Már sok szavat ismersz, tehát könnyen meg fogod érteni, hajrá, sok sikert!
2012. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!