Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sürgős angol tanulás. Na de...

Sürgős angol tanulás. Na de hogyan?

Figyelt kérdés
Ötletek hogy hogy ússzam meg olcsón vagy ingyen, lehetőleg itthon?

2013. jan. 25. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Iratkozz be a könyvtárba.
2013. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

olcsó húsnak híg az leve...

Tapasztalataim szerint, ami ingyérbe van, azt nem böcsülik.


Milliószor volt már kérdés itt a GyK-en az angol tanulás. Millió ötletet kaphatsz, ha végigböngészed a témákat:

könyvek, filmek, hanganyag, csevegőszobák, levelezés... felsorolni is órákba telne, s ezek többsége a hálóról letölthető, tehát úgymond ingyen van.


Sok sikert!

:)

2013. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: beiratkozok aztán olvassak Ady verseket?!

Második: Jogos, de egy alap fokon már tudok, viszont annál egy icipicit jobban kellene..://

2013. jan. 25. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Viccolsz? Ha alapfokon megy, onnajt vannak csak igazán lehetőségeid, hiszen a háló nagy része angol. Nem is tucatjával, de százával találsz nyelvtanista oldalakat, tematikus oldalakat, onlány könyveket, hanganyagokat, és amíg böngészel, hogy ez jó, emmeg nem, addig is rengeteget tanulsz. Ha már megy az alapfok, akkor sokkal bátrabban léphetsz be a téged érdeklő témával foglalkozó csevegőszobákba. Bármit csinálsz is, menjen valami angol csatorna (pl. BBC Entertainment) "háttérzenének", persze lehet tényleg zenei csatorna is, csak angolul beszéljenek rajta, ne csak nótázzanak. Kezdj el "magadban beszélni" angolul... stb. Ahogy említettem, hosszú a sor. Annak idején a barátnőmmel a csokigyárban dolgoztunk nyári munkán, s hogy este kilenc-tíz felé ne aludjunk el a szalag mellett, három nyelven beszélgettünk (orosz-angol szakosok voltunk, és ha valami végképp nem ment, de csak akkor mondtuk ki magyarul), keress olyan havert, akinek van kedve gyakorolni a nyelvet, és beszéljétek meg, hogy keddenként kettőtől háromig megpróbáltok csak angolul társalogni. Először tök cikinek érzitek majd, és rengeteg fogtok röhögni, de aztán belejöttök. Gyakorlásnak iszonyú jó.


:)

2013. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez elég hasznos, és jó ötlet..:D
2013. jan. 25. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Meglepődnél ha orosz tanár lennék :)


PS: Valaki magyarul se tud még olvasni, valaki meg még más nyelven is, és azt hiszi, hogy attól tanár lesz. Kedves Tigi! Imádkozzad csak be magad a szerencsétlen tanítványaid fejébe. Attól mindenki bátrabb lesz és boldog tudatlansággal lép a nyelvvizsga immár valódi sortüze elé.

2013. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lepődnék meg, de nem is örülnék neki. Tudod, bármilyen hihetetlen, nem vagyok rossz tanár, és nagyon-nagyon sok tanítványomra lehetek, s vagyok is büszke. Természetesen engem is szeretnek és utálnak, mint legtöbbünket. Az én tanítványaim eddig mindig letették a nyelvvizsgát, ha akarták, s ez elsősorban az ő érdemük, hisz helyettük nem tanulhatok; én csak tanítok, segítek, magyarázok, tanácsot adok, de a döntés, hogy tanulnak-e, az övék. Pont ezért vagyok büszke rájuk.


Igen, tudom, hogy sokan magyarul sem tudnak. Elég bekapcsolnom a tévét, vagy feljönnöm ide, de erről - már bocsáss meg -, én nem tehetek. Egyelőre nem az én kezemben van az oktatáspolitika. Szeretném remélni, hogy nem lenne ennyi kudarcélménnyel teli gyerek, ha az olyan mezei tanárokra hallgatnának, mint én vagy sok-sok szívvel-lélekkel dolgozó kollégám.


Bocs az OFF-ért, de ymcolah mindig a legjobbat hozza ki belőlem.


Szép estét!

:)

2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!