Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből lenne könnyebb...

Melyik nyelvből lenne könnyebb eljutni a középfokig? Angol vagy német?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Kinek hogy. Az affinitás a legdöntőbb.
2013. jan. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvvizsgák külömben eleve nehezebbre vannak beállítva a nagy tumultus miatt. De először azt válaszd, amelyik jobban tetszik.
2013. jan. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kíváncsi lennék annak a válaszára,aki mindkettőt tanulta már.Melyik nyelv a könnyebb?

2013. jan. 16. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Az angol sokkal könnyebb. Csak foglalkozni kell vele.
2013. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Középfokúig. Magasabb szinten meg az angol nehezebb a legtöbb szokásos nyelvnél, mivel hatalmas szókincse van, amit még használnak is.


Ez nem csak az én véleményem...

2013. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a németet 5 évvel később kezdtem és 2 évvel később jutottam el a középfokúig, ez alapján könnyebb.

Sose tanultam olyan intenzíven, nem volt annyi órám belőle, és voltak évek amikor nem tanultam semmit, ez alapján is könnyebb.

Viszont nem muszájból tanultam, valószínűleg ez segített, meg az, hogy mielőtt nekiláttam volna, már láttam egy nyelvet, az angolt a boncasztalon, szóval nem lepett meg semmilyen, a magyarhoz képest hülyének tűnő nyelvtani, kiejtési stb. szabály.

Kb. ugyanolyan nehéz lehet a kettő nagy átlagban, de talán értékesebb ha angolul tudsz társalogni, szóval én azt választanám.

2013. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy időt áldoztatok rám! :)
2013. jan. 17. 22:14
 8/9 anonim válasza:
Én mind kettöt tanultam és az Angol könnyebb és jobban is szeretem ..
2013. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is mindkettőt tanultam, és nekem meg pont a német sokkal könnyebb, és ezt meg is szerettem.
2013. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!