Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német és angol után melyik...

Német és angol után melyik nyelvet lenne célszerű választani, ami a leghasznosabb itt, Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. dec. 28. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

francia

de ez persze munkahely-, illetve szakmafüggő

2012. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:
Én is a franciát mondanám hirtelen, de attól függ!
2012. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az ANGOL és a NÉMET után OLASZ mellett döntöttem:

- Munkahelyemen tudom használni.

- Az angol nyelv nagy segítség volt az olaszhoz.

- Tetszett mindig minden ami az olaszokkal kapcsolatos.


Nyilván egyénfüggő, de én is az OLASZ, FRANCIA, esetleg OROSZ közül választanék.

2012. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Még annyit, hogy angol és német után egy újlatin nyelvet vagy germán nyelvet elég könnyű már megtanulni. Szláv nyelvet már kevésbé könnyű.

Adott esetben a hollandot is választhatod, mert angol és német után könnyű, de nem biztos, hogy használni is tudod.

A francia mellett talán még az olasz lehet itt hasznos, aránylag sok az olasz cég. És angol után a francia is könnyű, meg az olasz is.

Egyébként a kínait, arabot, oroszt szokták mondani még, hogy érdemes tanulni. A spanyol is nagyon szép, de itt nálunk sajnos nem igazán lehet használni.

2012. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orosz, mi más lenne.
2012. dec. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kínai vagy japán, ha hasznos nyelvet akarsz. Ezekkel a nyelvekkel jól fizető állásokhoz juthatsz, ha van képzettséged, mert ők értékelik, ha saját nyelvükön beszélsz. Spanyolok, portugálok, olaszok és a többi nép beszél Európában németül, vagy angolul. A franciák is. De a kérdés, hogy mit szeretnél kezdeni a nyelvvel. Ha ki szeretnél menni külföldre, olyan nyelvet válassz, ahová szívesen mennél. Külföldre én a svédet és a finnet javasolnám, utóbbi egyszerű is a magyaroknak :P Ebben a két országban kisebb a gáz, mint a dél-európai országokban.
2013. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!