Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol + török nyelvvel mit...

Angol + török nyelvvel mit tudnék Magyarországon kezdeni?

Figyelt kérdés
Angolul felsőfokon, törökül pedig majdnem középfokú szinten beszélek. Magyarországon tudnám hasznosítani a török nyelvet? Vagy időpazarlás volt az eddigi tanulása is? Maga a nyelv is érdekel, de jó lenne, ha gyakorlati haszna is lenne...
2011. dec. 4. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ritka az biztos...szerintem max.Pesten lehet keletje,de ott viszont nagy perspektíva is lehet benne...nézz körül...
2011. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itthon kb semmivel semmit sem lehet kezdeni, ahogy ma állunk. Legfeljebb akkor veheted hasznát, ha valami török vállalat magyarországi kirendeltségéhez kerülsz be.
2011. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az angollal szerintem semmit (legfeljebb ha külfödre mégy), mert itt már nagyon sokan tudnak angolul. A török nyelvre pedig rá kell fejelni, mert a középfok az kevés szerintem. Akkor tudsz kezdeni vele valamit, ha te vagy belőle a legjobb...
2011. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pilsonis ***** válasza:
Elég sok török él már itt ahhoz, hogy csak akkor érj vele valamit ha nagyon jó vagy belőle. De ha emellé még megtanulsz még németül/franciául/oroszul akkor még jobbak az esélyeid. Nem mondom, szép-szép meg jópofa a török nyelv, nekem is tetszik, de sokra sajnos szerintem nem mégy vele. De azért, worth a try. :)
2011. dec. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pilsonis ***** válasza:

"megtanulsz még németül/franciául/oroszul"


Nyilván legalább egyiket a fentiekből :) A török nyelv sajnos önmagában nem egy nagy vasziszt. Én tudnék mit mesélni az érdekes, kis nyelvekről amiket az ember megtanul, mert szereti, de aztán túrót nem ér velük. Európában angol és német/francia/orosz ami kell és kész, a többi már csak egzotikum. Sad but true and we have to get used to it. :(

2011. dec. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor a franciát kell feltornásznom inkább...

A török meg marad passziónak. :)

2011. dec. 5. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!