Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az mit jelent, hogy rosszul...

Az mit jelent, hogy rosszul tanítják Magyarországon az angol nyelvet? Külföldön hogyan teszik ezt?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy nem jó hogy a nyelvtant gyakoroltatják inkább a tanárok. Akkor mit kellene tenniük? Hogyan?
2010. jún. 19. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent, hogy rosszul tanítják? A legtöbben az osztályomból 8-9 éve tanuljuk az angolt, és a 25 főből úgy 7-en tudtunk középfokú nyelvvizsgát szerezni. Ezt jelenti.
2010. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyelvet rosszul tanítanak. Még felsőfokú nyelvvizsgával sem tudják magukat a tanult nyelv hazájában megérteteni. Nem a hétköznapi beszélt nyelvet,és nem a hétköznapokban előforduló szavakat,helyezeteket tanítják. Tisztelet a kivételnek.

A legnagyobb baj,hogy a tanárok többsége sem profi az általa oktatott nyelvben.

2010. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy a régi szocreál módszerrel tanitják pl: magolj be 200 szót, fonetika, csont száraz nyelvtan...


Van több megközelités, de jelenleg ez az ismert legrosszabb... persze nálunk nyomják :)

2010. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor mégis hogyan kellene tanítani? Gyakorlatilag mit kellene tenni szerintetek? Magnóhallgatás végkimerülésig és akkor a szavak berögzülnek? Vagy hogyan?
2010. jún. 19. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy lektor sokat tudna javítani a helyzeten.
2010. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűen nem használható az a nyelvtudás, amit adnak az iskolában, mivel épp csak azt nem tanítják meg, hogy hogyan kell jól kommunikálni egy idegen nyelven...

életszerű szituációkat kéne eljátszani, minél többet, nagyobb hangsúly kéne, hogy legyen a beszéden, hogy legyen némi hasznosítható tudása is az embernek...

2010. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Az a gond, hogy legjobb esetben is lexikális tudás van a tanulókban.

A gyakorlatban nem tudnak beszélni, mert nincs rutinjuk, gátlásosak.

Amikor gyakorlótanításon voltam el voltam hűlve, hogy a tanár fel alá járkált és ismételgette a nyelvtant, a gyerekek meg nem értettek egy kukkot sem.

Aztán jöttem a páros gyakorlatokkal és néztek rám, hogy mit akarok.

Kevés az idő az órán, rosszul van felosztva a heti óraszám, elavultak a módszerek és a tanárok a pénzért sírnak, pedig már régen nem pedagógusok, mert nem nevelnek, csak leadják az anyagot.

Ott helyben ment el a kedvem a tanítástól, amikor a vizsgatanításom értékelése 4es lett, mert túl sok időt töltöttem hibajavítással.

Na ja, azokat a hibákat javítottam, amit nem tanított meg a tanár a gyerekeknek. Mert nem figyelt rájuk!!!

És ekkor már 3 éve tanítottam egyénileg és csoportban az angolt. A tanulóink azt sem tudták, hogy éppen nyelvtant tanulnak! Amikor megkérdezték (kezdő csoport), hogy mikor tanulunk már nyelvtant, megdöbbentek, hogy már egyet tudnak (egyszerű jelen) és észre sem vették. És tudták használni.

Szóval azért nincs még minden veszve :-) és mi is hamarosan kijövünk egy új módszerrel a piacra, van miből válogatni.

2010. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát emellett sok a lusta disznó.. Motivált diák meg a speces osztályokban is kevés :(


Meg tanfolyamokon is sok az ilyen: "csak legyen meg a vizsga, azt vége"..


Aki hajlandó az fordít rá időt és megtanulja, aki meg nem az csak nyavalyog..

2010. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mi gimiben utolsó évre kaptunk másik tanárt, egy nőt, akiről köztudott, h tényleg nem tanít. a tanári kar is tisztában van vele, mégis ott van. pedig egy jó hírű, nagy múltú vidéki gimnázium. 12.-ben konkrétan egy alkalomra emlékszem, amikor megszólaltam angolul. és szerinte ő felkészített az érettségire. tanultunk volna, de nem tanított. SEMMIT. egész évben. nyilván ez egy szélsőséges példa és nem is erre gondolt a kérdező, de gondoltam leírom. ja és nem egyedi eset: ugyanez volt általánosban a némettel...
2010. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ma iskolában nehéz megtanulni a nyelvet, mert valóban nincs felkészítve a diák a hétköznapi használatra. Egyszer kimentünk egy csoporttal külföldre, elvileg a csoportból mindenki tanult angolul, mégis én és az egyik ismerősöm beszéltünk szinte végig, mert önképzés miatt volt egy kis bátorságunk meg "gyakorlatunk". Tavaly nyáron ugyanez volt, egy angol anyanyelvű embernél dolgoztunk 2 hetet, és ott is végig nekem kellett tolmácskodni egy egyetemistákból álló csoportban...
2010. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!