Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az mit jelent, hogy rosszul...

Az mit jelent, hogy rosszul tanítják Magyarországon az angol nyelvet? Külföldön hogyan teszik ezt?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy nem jó hogy a nyelvtant gyakoroltatják inkább a tanárok. Akkor mit kellene tenniük? Hogyan?
2010. jún. 19. 21:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Külföldön többnyire az angolt azt angol anyanyelvű tanárok tanítják.

Ez mellet valóban túl van hangsúlyozva a nyelvtan a készség és használattal szemben.


Voltam már úgy hogy bécsi kávéházba mentem két olyan emberrel aki évekig tanult németül aztán mégis nekem kellet a kávét kikérnem angolul.

2010. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok újabb dolgot hozzászólni. De a lényeg valóban az, hogy nem a kinti 'életre' tanítják. Nekem pl. a legtöbb nyelvvizsgával is az a bajom, hogy azok is olyanok mint a nyelvtanítás. Tele vannak mindenféle nyelvtani dolgokkal, de ha kimész akkor meg nem érted, hogy mi van. Nekem van egy Telces, és egy ieltes vizsgám. Azok korrektek.
2010. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy a tanárok közül sokan nem beszélnek rendesen angolul, kevés a beszéd, sok a nyelvtan, illetve hogy a diákok b*sznak rászánni napi egy-két órát a nyelvre, és alapból utálják. Kettőn áll a vásár.
2010. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
22.50-es: Nekem is szinte ugyanaz volt. Az angol tanárom 4 alatt szinte nem tanított semmit.:S Sokszor volt olyan hogy 6.órában azt mondták a többiek hogy ne tanuljunk már, a tanár pedig engedett. Érettségi előtt pár hónappal pedig filmet nézegettünk.Erre pedig ő (mármint a tanár) csodálkozik azon, hogy mennyire béna voltam a szóbelin. Azt mondom jobban is taníthatta volna az angolt a 4 év alatt!
2010. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Sokszor volt olyan hogy 6.órában azt mondták a többiek hogy ne tanuljunk már, a tanár pedig engedett."


Miért nem b*sztál le a többieknek egy pofont?

2010. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!