Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez? - These samples...

Mit jelent ez? - These samples contain the bodies of prehistoric insects on which a great deal of our scientific knowledge of lie on earth millions of years ago is based.

Figyelt kérdés
Nem webforditas.hu féle verzióra gondoltam, mert azt próbáltam, de értelmetlen amit kiadott. Valami jó angolos le tudná nekem fordítani?
2009. aug. 19. 16:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ha nem nagy kérés akkor még írnék olyat amit nem tudok lefordítani:S

The ancient world is rich in sites where this particular grade of jewel occurs in artefacts of many types.

2009. aug. 19. 22:49
 12/21 anonim ***** válasza:

The ancient world is rich in sites where this particular grade of jewel occurs in artefacts of many types


Az ősi világ gazdag olyan területekben, ahol ez a fajta drágakő sokféle tárgyban jelenik meg.

2009. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
jajj dejó:D köszönöm a segítséget. Nem vagyok túl jó angolból és elkezdtem ilyen szövegeket fordítani, de néha megakadok vele. Köszi a segítséget, örök hála:)
2009. aug. 20. 11:31
 14/21 anonim ***** válasza:
Szívesen! :) Jöhetnek még ilyen mondatok! :)
2009. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor itt 2 mondat:)


Some of the most important classical sites for amber date back several thousands of years to the civilizations of Egypt, Iraq, Greece and Rome.


However, the earliest written record for amber is relatively recent and dates to AD 92.

2009. aug. 20. 13:45
 16/21 anonim ***** válasza:

Some of the most important classical sites for amber date back several thousands of years to the civilizations of Egypt, Iraq, Greece and Rome.


A borostyánkő legfontosabb klasszikus lelőhelyei közül néhány több ezer évre, az egyiptomi, iraki, görög és római civilizációk idejére vezethető vissza.


However, the earliest written record fo

r amber is relatively recent and dates to AD 92.


A borostyánkőről szóló legrégebbi írásos feljegyzés azonban viszonylag új, Kr.u. 92-ből származik.

2009. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A nem tudok még vmit lefordítani akkor írok még:)
2009. aug. 20. 14:58
 18/21 A kérdező kommentje:

Íme:

Depending on its source, amber can range in colour from near white through every kind of yellow, brown and red. There are even rare cases of blue and green amber occurring in sites rich in copper and sulphate deposits.

2009. aug. 20. 16:23
 19/21 anonim ***** válasza:

Íme a fordítás :)

Depending on its source, amber can range in colour from near white through every kind of yellow, brown and red. There are even rare cases of blue and green amber occurring in sites rich in copper and sulphate deposits.


A forrástól függően, a borostyánkő színe a majdnem fehértől a sárga összes árnyalatán át egészen a barnáig és vörösig terjedhet. Ritkán kék és zölt borostyánkövet is találnak olyan lelőhelyeken, amelyek gazdagok rézben és szulfátokban.

2009. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
köszönöm:) egyenlőre ennyi amit nem tudok, de majd még biztos lesz mit fordítani:D
2009. aug. 20. 18:35
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!