Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnák jól angol...

Hogyan tudnák jól angol akcentussal beszélni?

Figyelt kérdés
Az angol szavakat hogyan a legegyszerűbb megtanulni? valamint hogyan tudnám akcentussal kiejteni a szavakat vagy beszélni?

2012. nov. 25. 19:43
 1/4 esther8 válasza:

Szia,


Szerezz be a Pronuncing szotart, ha van lehetoseged. Abban a szavak syllable formaban is fel vannak tuntetve (kiejtes es stressz szerint). Erdemes egyenkent a magan- es massalhangzokat egyenkent is megtanulni. Ez azert fontos, mert a szaj alakja es a nyelv helyzete is meghatarozza a hangzatot (lasd My Fair Lady - Eliza Doolittle).


Keress ra a guglin english phonems or pronunciation kulcsszavakra :)Eleg sok anyagot ki fog dobni.


PS: igaz, nem idetartozik, s nem akarok kekeckedni, de utana kellene nezned a -nék, -nák ragozasanak is :) én tudnÉK, ők tudnÁK ...


Sok sikert :)

2012. nov. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző jól leírta már. Annyiban egészíteném ki, h saját tapasztalat alapján, nekem sokat segített, h filmeket és sorozatokat eredeti angol nyelven néztem, nézek a mai napig és ha szükséges, akkor magyar felirattal hozzá, de ha csak angol van, az se baj. :) Valamint angol anyanyelvűvel való beszélgetés, pl levelezőtárs is sokat segíthet (főleg ha eljutsz vele az élőszóban való beszélgetésig pl skype-on).
2012. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Angolra hangolva könyv nagyon alapos.
2012. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!