Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol C1 szóbelin milyen...

Angol C1 szóbelin milyen akcentussal beszélnek a vizsgáztatók és milyen akcentust várnak el?

Figyelt kérdés
Hátrány, ha valaki NEM brit akcentussal beszél?
2012. febr. 4. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, a GA simán jó.
2012. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
magyar akcentussal beszélnek legtöbbször :P
2012. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem teljesen ide passzol, de leírom a tapasztalatom. Én középfokú német nyelvvizsgán voltam és az egyik vizsgáztató valami hihetetlen akcentussal beszélt. Amikor meghallottam kicsit ideges is lettem, mi lesz, ha nem értem az összes szót. De végül is gond az nem lett belőle.


Így a kérdésedre választ adva, ez középfokon is előfordul(hat), de szerintem sem várnak el semmiféle eredeti, vagy anyanyelvi szintű kiejtést. Beszélj érthetően és választékosan, ez a legfontosabb.

2012. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"Angol C1 szóbelin milyen akcentussal beszélnek a vizsgáztatók"


Magyar.


"milyen akcentust várnak el?"


Nem akcentust várnak el, hanem azt, hogy képes legyél legalább részben viszonylag értelmes gondolatokat bővített, szerencsés esetben összetett mondatokban kifejezni.


A középfokú nyelvvizsga arról szól, hogy megértesd magad a legprimitívebb témakörökban. A felsőfokú nyelvvizsga kb. az a szint, amikor valami általános témáról véleményt cserél két átlagember.

2012. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Akcentust nem várnak el. Nem hátrány, ha nincs brit akcentusod.

Amire viszont figyelj oda, hogy egy szövegen belül ne keverd az amerikai meg a brit angolt. Hülyén hangzik. (Gondolok itt pl. arra, hogy az advertisement-nek kétféle kiejtése van. Ha már egyszer az amerikait használod, ha akad még más ilyen típusú szó, az is legyen amerikai változat.)

2012. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat:) Ti jártatok előtte nyelvvizsga-felkészítőre? Vagy hogyan gyakoroltatok a szóbeli beszélgetős részére?
2012. febr. 4. 15:37
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Ti jártatok előtte nyelvvizsga-felkészítőre? Vagy hogyan gyakoroltatok a szóbeli beszélgetős részére?"


Nem; sehogy.

2012. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És meglett?:)
2012. febr. 5. 12:36
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

12:36


Mondom, hogy semmiség a C1 szint.

2012. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Jól van, nem kell menőzni kedves előző válaszoló
2012. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!