Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás kezdőként?...

Angol tanulás kezdőként? Miként álljak neki? Először szavakat tanuljak, esetleg nyelvtani rész?

Figyelt kérdés
Angolul akarok tanulni, de sajnos nincs lehetőségem nyelvtanárhoz járni (3 műszakos munkarend miatt). Egy olyan oldalt szeretnék, ahol kezdőknek vannak nyelvleckék. 14 évig tanultam németet, sajnos nem mondhatnám, hogy tehetségem van hozzá. Egy szót sem tudok angolul, soha nem is tanultam, ezért szeretnék valami könyvet, valami internetes weboldalt ahol a teljesen kezdőknek vannak nyelvleckék. Külföldi munka céljából kellene angolt tanulnom. Akár egy könyvcím is megfelel, amihez elérhető áron hozzá lehet jutni.

2012. nov. 25. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Ingyenes, netes tanfolyamok :


[link]


Ez az alapokat az ingyenes 25 leckéjével meg adja

mint ahogy ezek is :


[link]


[link]


[link]


Saját időbeosztásod szerint otthon nyugiba csináld meg őket.


Aztán hallgass zenét felirattal

Ezt megkönnyítő oldalt is feltaláltak : [link]

megkeresed a számokat amiket szeretsz vagy szívesebben hallgatsz. Indítsd el. Válaszd ki a 3 fokozat közül a neked megfelelőt (olyan mértékben hagyja ki a szavakat amit neked be kell írni mialatt szól a zene)


Döntsd el melyik kiejtést szeretnéd begyakorolni


Brit vagy Amerikai


Annak meg felelően válasz ki sorozatot/filmeket és kezd el őket nézni


Én egyből angol felirattal kezdtem el nézni és angol nyelvel (szerintem ez a legjobb módszer és ne keseredj el ha először szinte semmit nem értesz , összefolyik minden, nem ismered a szavakat mondom még egyszer nagyon lassan ki tisztul majd egy csomó szót kifejezést megértesz majd csak ehhez az örömteli pillanathoz általában sok idő eljutni ( a legjobb lenne ha már egy szót nagyon sokszor láttál hallottál és még mindig nem jöttél rá mit jelent írd ki tanuld meg)


Kiejtést gyakorolni mondatokat szavakat felolvastatni itt tudsz [link]

szintén válaszd ki melyik kiejtést szeretnéd begyakorolni és mindig azzal ejtesd ki a szavakat.


Itt vannak a segédigék példamondattal : [link]


Itt vannak az igeidők példamondatokkal szabállyal : [link]

Angol elöljárószavak: [link]


Végül keress angol nyelvtannal foglalkozó weboldalakt és tanuld meg az igeidők begyakorlása után : Szenvedő szerkezet, Függő beszéd, Feltételes módokat ...... és még sok minden


[link]


Aztán ha már nagyon megy szöveggel a film akkor nézd szöveg nélkül és ha a 90 % át megérted akkor az már szinte teljes siker.


Ismerkedj .... chattelj.... barátkozz :

Itt regisztrálnod sem kell csak rámész hogy text és egyből össze kapcsol valakivel a világ bármely pontján sok az Amerikai Brit Német Indonézia Kínai ....:)


Itt pedig egy számítógéppel tudsz chattelni :) [link]


Annyi hogy beírsz valamit rublikába enter és kezdődik is a beszélgetés......

2012. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) :) :)
2012. nov. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!