Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni anyanyelvi...

Meg lehet tanulni anyanyelvi szinten angolul, ha valaki 10 évesen kezdi el?

Figyelt kérdés
Szerintem ezen nincs mit kiegészíteni. Írjátok le a véleményeteket. 10 évesen kezdi el és például adoptálja egy angol család :) 20 éves korára menni fog neki anyanyelvi szinten? A babáknak már 4 évesen megy..
2009. aug. 17. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 11 éves volt, amikor külföldre költöztünk ugy, hogy egy szót se tudott azon a nyelven. Idöközben abban az országban tanitja az adott nyelvet egyetemen - logikus módon tökéletesen beszéli. (Csak azt nem hiszi el neki senki, ogy nem az anyanyelve...)
2009. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hehe, köszönöm :)
2009. aug. 17. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bontsuk ketté a dolgot.


Ha valaki kint él, akkor bármilyen életkorban pár éven belül megtanulhatja a nyaelvet anyanyelvi szinten.


A másik a hangképzés. Van akinek rugalmasabb, alakíthatóbb a hangképzése, van akinek nem. Tehát lehet, hoyg valaki tökéletesen beszéli a nyelvet, de olyan akcentusa van, hogy megőrülsz tőle és van akinél pár év után meg sem hallod a különbséget.


Természetesen minél fiatalabb valaki annál alakíthatóbb még a hangképzés, de alapvetően genetikai adottság.

2009. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha olyan környezetbe kerülsz, nem kell hozzá 10 év :)
2009. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindket valaszolonak igaza van: A nagybacsikam 50 eve el Braziliaban es meg mindig akcentussal beszel (erosebbel mint en 1 ev helyi portugal tanulas utan), A bacsikam meg 25 eve el az Egyesult Allamokban es amikor meghallottam el se hittme, hogy magyarorszagon elt 20 evig... Az Keleti ruralis akcentust azzonnal felismertem (sajnos az en izlesemnek ez nem tul jo, de ertitek, hogy mit szeretnek mondani ezzel).


En gyerek koromban 2 evet eltem csak Nemetorszagban (9-10 evesen) es a nemetek rendszeresen osztraknak neznek, az osztrakok meg bajornak vagy svabnak szoval szerintem 10 ev alatt biztos megtanultam volna anyanyelvi szinten es akcentussal beszelni. A tortenethez hozzatartozik, hogy nagybacsikam es a bacsikam nagyjabol egyforma korosztaly voltak az immigralasuk idejen (kb 23-26 ev, a nagybacsikam eseten az immigracio 3 evig tartott Ausztrian es Hollandian keresztul es Rion keresztul Del Braziliaba azonban nem tudom, hogy hol mennyi idot toltott)

2009. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbites:* helyi akcentussal/vagy akcentus nelkul ahogy tetszik
2009. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!