Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy spanyolt tanuljak?

Franciát vagy spanyolt tanuljak?

Figyelt kérdés
Melyiknek venném több hasznát?
2009. aug. 16. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem a spanyol szebb és könnyebb meg ha szereted a mediterrán országokat akkor a spanyol nyelvtudás nagyon jól jön,meg hát a fél világ spanyolul énekel:)

én franciát tanulok és iszonytosan nehéz de ennek ellenére nagyon szeretem a kiejtésre rá kell érezni pl az "R" betűre más különben bukod az egészet mert sztem nagyon gáz akcentussal beszélni

2009. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A spanyolt nagyobb területen használják szerintem, hiszen Brazília kivételével egész Dél-Amerikában spanyolul beszélnek.
2009. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakmát tanulsz?

Szeretnél majd később külföldre költözni?

2009. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
közgazdásznak tanulok (most kezdem) és van egy angol felsőm. mindkét nyelv nagyon tetszik,nem tudom dönteni sajnos...
2009. aug. 16. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:

A spanyolt sokkal könnyebb megtanulni, még egyedül is megtudod.

A francia gyönyörű nyelv, viszont piszok nehéz. Ha van sok időd a nyelvtanulásra, akkor válaszd a franciát.

Ha még több van, én javaslom mindkettőt, mert nyelvekből sosem elég:)

2009. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig spanyolt akartam tanulni,hogy könnyebb és arra így lenne elegendő időm biztosan,viszont most jöttem haza Párizsból és bele vagyok szerelmesedve a városba, a nyelvbe és nagyon gondolkozom hogy a nehézsége ellenére azt tanuljam...mert szeretném érteni a nyelvet. Hm..
2009. aug. 16. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj ki spanyolba is, és meglátod a különbséget! Illetve meghallod...bár az alapjuk, latin eredetű nyelvek, ugyanaz...de nekem mégse tetszik a francia, olyan csúnya...

Én a spanyolt ajánlom, nem olyan nehéz, bár azért középfok felé már nehezedik....Addig viszont könnyű! És jobban lehet hasznosítani, többen beszélik....

2009. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A spanyol talán könnyebb ,de viszont a francia szebb és több "exkluzív" helyen használják.A döntés a tiéd
2010. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!