Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hogy jobb filmet...

Szerintetek hogy jobb filmet nézni?

Figyelt kérdés
Magyar felirattal és angol szöveggel vagy angol felirattal és magyar szöveggel?

2012. nov. 19. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyik se. Ezzel nem fogsz fejlődni semerre, mert úgyis a magyar feliratra vagy a magyar szinkronra fogsz koncentrálni.
2012. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire érted az angolt, ha csak nagy ritkán kell a feliratra pillants, hogy értsd akkor nincs gond, de nézd meg ugyanazt a filmet többször, esetenként tekerd vissza és hallgasd meg újból.

Én is így csináltam

I. alkalom Magyar hang, Angol felirat

II. alkalom Angol hang, Magyar felirat

III. alkalom Angol hang, Angol felirat

IV. alkalom Angol hang, felirat nélkül, hogy teszteld mennyire emlékszel arra, hogy mit hogyan írnak, ha nem tudod akkor annál a résznél megállítod és ellenőrzöd magad. Ezzel a módszerrel tanultam meg folyékonyan angolul. Nem mondom, hogy nincsenek olykor nyelvtani hibáim, de mindent megértek akkor is ha elhadarnak valamit ahogyan pl. az amerikaiak szoktak... az angolok valamivel érthetőbben beszélnek. Úgy, hogy inkább azzal kezdj, a suliban is angliai angolt tanítanak...

2012. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!