Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet érdemesebb...

Angolt vagy németet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Az angol a világnyelv,de a német is elég elterjedt és Ausztria itt van a szomszédban és Németország és Svájc sincsen messze.És sok helyen élnek Európában németek.Ha külföldre mennék,akkor nem Angliába mennék.

2012. nov. 12. 20:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De akkor,ha a német nem jó semmire,miért tanítják az iskolában?A mi osztályunkban 22-ből 18 választotta a németet.
2012. nov. 15. 14:29
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

1.Ha nem tudod miért kell először németet tanulni, utána angolt, magadra vess. Valószínűleg azért nem tudod, mert nem így csináltad te sem, így alapból fölösleges erről vitatkoznom veled , szerintem én jobban átlátom ezt a részét, mint az aki angollal kezd.

2. Az hogy a kérdésben egy nyelv szerepel, semmit sem jelent. Mondtam, hogy egy nyelvel gyakorlatilag munkád sem lesz, de kívánom hogy tanulj egész életedben angolt, és amikor szembesítenek vele hogy az az 1 nyelv semmire sem elég, akkor ne csodálkozz.

3. "(egyébként érdekes, hogy pont azok nézik le az angolt, akik szerint olyan könnyen tanulható. Rendszerint ők nem is tudnak jól angolul)" Ezt sem tudom honnan szeded, de sikerült megint mellétrafálnod. Semmilyen párhuzam sincs a között hogy lenézem-e vagy sem, és akkor tudom-e vagy sem. Pont hogy röhöghetnékem van, amikor a kezdő angolos csoportommal többet tudok, mint azok az angol haladós csoport, akik több éve tanulják. Főleg amikor házijukból megkérdeznek tőlem olyat, ami állítólag az "alap fok". És én semmit sem tanultam angolul. Csak szereztem magamnak barátokat, és velük felfejlesztettem a nyelvtudásomat. Az angol túl könnyű hogy egész életedben azt tanuld, 1,5 év után amikor eljut valaki középfokig, utána nehezedik, de ahogy tapasztalom azt már csak akkor érdemes tanulni ha nyelvtanár / vagy szinkrontolmács akar lenni valaki.

Hoffman Rózsa is ezzel akart kitűnni.

Azt mondta hogy az angol túl könnyű, és tanuljanak németet, mert azzal mennek valamire.

Igaza is van.

Először kell németet tanulni, vagy csak azt, és rá az angolt. Nem értem mit kell variálni ezen...

2012. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%

"A kérdező kommentje:


De akkor,ha a német nem jó semmire,miért tanítják az iskolában?A mi osztályunkban 22-ből 18 választotta a németet."


Ne higgy már el mindent..

A német nagyon is fontos nyelv. Aki német nyelvterületen szeretne elhelyezkedni, annak fontos. És nagyon sokan szeretnének kimenni külföldre, ezeknek a 80%-a Németországba vagy Ausztriába megy. Emellett három országban is beszélnek németül Svájc Ausztria Németország, és ha nem is költözöl ki, de elmész egyszer oda családdal, barátokkal, jó ha tudsz néhány dolgot németül. Az orosz után a német a 2. olyan nyelv, amelyet a legtöbben beszélik az Eu-ban. Szerintem ma már német középfokút leteszed, rá tanulsz kis angolt, elhelyezkedsz Németországban vagy bárhol Nyugat-Európában, és lesz egy jól fizető szakmád, akkor jó életed lehet.

De szerintem kár ezen vitatkozni, az angol és német is egyaránt fontos, ha Német nyelvterületre szeretnél költözni, vagy gyakran Németországba utazni, németet tanulj, ha Nagy-Britannia a célod, akkor tanulj angolul. Ha itt maradsz Magyarországon, akkor mindkettő kell, de inkább több angol.

A kérdésedre válaszolva pedig : "Ha külföldre mennék,akkor nem Angliába mennék."

Így egyértelműen németet kellene tanulnod, és Németországban elhelyezkedned, viszont kb középfokig tudnod kellene az angolt, mert akár mennyire is hihetetlen még német cégeknél is van olyan esemény, amit angolul vitatnak meg (mindez Németországban). Szóval számodra haladó német kezdő angol lenne a legjobb párhuzamosan, Németet közép vagy akár felsőfokig, úgy hogy minden nap beszélj valakivel németül, viszont az angolt sem szabad elhanyagolnod :)

2012. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Az egy dolog,hogy az angol vilagnyelv, de a nemet is az. Nem tudom, hogy mi szerenel majd lenni, de ha pl vendeglatos akkor tuti a nemet. Ha eü.ben akkor is. Nagynenem apolonak ment ki Ausztriaba. NEM tud angolul, csak nemetul. "Az angolt barhol megertik" kepzeld az osztak betegek kozul nemsokan beszelnek angolul.

Ha szakkozepbe mesz nemet, ha gimibe akkor angol nemet

2013. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen alapon a francia is világnyelv

(beszélik Afrikában is)

2013. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Meg (szintén) "világnyelv"

a spanyol

2013. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!