Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet érdemesebb...

Angolt vagy németet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Az angol a világnyelv,de a német is elég elterjedt és Ausztria itt van a szomszédban és Németország és Svájc sincsen messze.És sok helyen élnek Európában németek.Ha külföldre mennék,akkor nem Angliába mennék.

2012. nov. 12. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Angol, ha gondolkodsz, rájössz.
2012. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

"Az angol a világnyelv"


- Ezek után mi a kérdés? Az meg egy dolog, hogy közel vannak németül beszélő országok. Megint más, hogy egyrészt tanult német általában tud angolul, másrészt vannak annyira önteltek, hogy csak akkor hajlandóak németül válaszolni, ha elég jól beszéled a németet. (egyébként sokszor angolul besélnek inkább) Persze ha csak németül tud, akkor azt használja örömmel.

2012. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Kérdezd meg Hoffmann Rózsikát...
2012. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Angol, akárhogy is fáj.
2012. nov. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
DE a testvérem azért nem tudott elhelyezkedni a szakmájában,mert nem tudott németül.Angolt tanult.Mostanában kapott volna egy jó állást,de oda is a német kellett.Megbánta,hogy nem németet tanult.
2012. nov. 13. 13:42
 6/16 anonim válasza:
35%
hát a német jó nyelv én szeretem ,de nem valami dallamos hangzásra ráadásul ott vannak a névelők esetvonzatok ilyesmi marhaságok... ha németes leszel valószínű, hogy gyökerebb osztálytársaid lesznek mintha angolos lennél, de megéri, mert a német után véleményem szerint könnyebb az ango..
2012. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

"DE a testvérem azért nem tudott elhelyezkedni a szakmájában,mert nem tudott németül.Angolt tanult.Mostanában kapott volna egy jó állást,de oda is a német kellett.Megbánta,hogy nem németet tanult."


- Én meg egy rakás állsát láttam már szlovákkal, lengyellel, norvéggal. Most akkor melyiket kellene tanulni?


Ugye nem gondolod, hogy egy általánosságban feltett kérdésre egyetlen esetből kiindulva kellene választ adni.

2012. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Hoffmann Rózsi szerint németet tanulj.

Az angol világnyelv, bárhová mész, meg tudod értetni magad e nyelv által. Vedd számra, mik lennének a jövőre nézve a terveid. Ha úgy látod, a német előnyösebb lenne számodra, mert ott szeretnél tanulni, vagy dolgozni, válaszd azt. Egyébként pedig jobban járnál az angollal, szerintem.

(Vagy, ha lehetőséged és időd van rá, akkor menj biztosra, és sajátítsd el mindkettőt ;))

2012. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Németet.

Az angollal ugyan az van mint az info-val.

Az oké, hogy az infosokat mindenki keresi, csak ma minden 2. fiatal informatikus akar lenni, mert azt hiszi ha megtudja nyitni a Tűzrókát, ért a számítógéphez. (Persze tisztelet a kivételeknek). Ennek az lesz a következménye hogy lesz sok sok ember, akinek nem lesz állása, mert minden munka foglalt lesz, és a szakma teljesítménye szüksége lesz, mivel minden szerencsétlent aki be tudja kapcsolni a gépét felvesznek majd. Pont ugyan ez van az angollal, bár nyilván sosem lesz olyan hogy túl sokan tanulják, de gondolj bele: Mindenkibe az van építve, hogy az angol világnyelv, az angol világnyelv. Aha, és? Aki az angol mellett áll, ennyinél le is ragadt. A német is világnyelv, elárulom. Mivel legtöbbünk Magyarországon él, a szomszéd Ausztria, és a nagyon közel lévő Németország és Svájc sokaknak célpont. A német is nagyon fontos nyelv.

Az oké hogy te el tudod mondani angolul hogy kérsz egy kávét. De a munkahelyeden majd megkérdezik, hogy hány idegennyelvet tudsz, és rávágod hogy 1-et? El is küldenek. Ma már nem elég CSAK angolul tudni. Én nem mondom hogy mostantól senki se tanuljon angolul. De én (és hála istennek én így tettem) úgy csinálnám, hogy először elkezdenék tanulni németül egy jó 4-5 évet, majd amikor elérek egy középfokú vizsgaszintet, elkezdem tanulni az angolt:

1. Német után sokkal könnyebb az angol. (Nekem 0 hivatalos angol nyelvtanulással most több londoni barátom is van, és lazán elbeszélgetek velük, úgy hogy nem tanultam semmit se.

2. Mint már írták az angol nagyon könnyű nyelv. 1,5 év alatt meg lehet tanulni. Utána úgyis kell valami nyelvet tanulnod...

Szóval én azt ajánlom, németet tanulj elsőnek, és utána angolt. Csak magadnak nehezíted meg a dolgod, ha mész a fejed után angol világnyelv angol világnyelv, és azt tanulod meg először. Két nyelv ismeretével meg gyakorlatilag bárhova mehetsz. A német és az angol a legfontosabb nyelv, és ez így is lesz.

Ha tetszik, ha nem. Jó tanulást :)

2012. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Előzőhöz: tulajdonképpen csak annyiban mondtál ellent a legtöbbünknek, hogy ELŐSZÖR a németet, AZTÁN az angolt kellene tanulni. Azt mondod, mindenki tud már eangolul, és egy idegen nyelv tudása semmit sem ér. Ez erős túlzás, de ha így is van, akkor sem látom be, miért kellene előbb német. (közhely, hogy a némettel könnyebb az angol, de rengeteg ellenpéldát tudok)


Viszont a kérdésben egyetlen nyelv szerepel. Ez esetben vitathatatlan, hogy az angol szélesebb körben használható, és ha csak eny nyelvet tanulunk, legalább egy legyen.

(egyébként érdekes, hogy pont azok nézik le az angolt, akik szerint olyan könnyen tanulható. Rendszerint ők nem is tudnak jól angolul)

2012. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!