Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk sima jelent,...

Mikor használunk sima jelent, folyamatos jelent és be going to-t? FONTOS!

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy amikor Sima jelent használunk(Present Simple) akkor pl. : I usually get up at 7 o'clock. vagy még erre is sima jelen vonatkozik hogy : I get up at 7 o'clock.

És nincs semmilyen jele?Csak E/3-nál -s toldalékot kap az ige nem?Tehát nincs +ing,semmi csak E/3nál -s toldalékot kap? gets,has,wakes up,comes? Így jó?



Folyamatos jelent(Present Continuous-t) akkor használunk pl. amikor előre megbeszélt időponton van programunk?

Pl. : Tomorrow im meeting my friends at morning.Tomorrow im coming home at 5 o'clock.

Itt meg az ige +ing toldalékot kap?



Be going to-nak nincs más neve?

Itt meg jóslás szerint megy hogy pl. Im going to study at university?Im going to have lunch at 12 o'clock?

???


Jó példákat írtam mindegyikhez?Toldalékokat is jól leírtam?


Még 1 kérdés.Volt egy lapon olyan feladat hogy angolra kellett fordítani egy szöveget,és úgy volt hogy : Általában 7kor kelek,de holnap 6kor fogok kelni.Mert egy különleges napom lesz.Síelni megyek a barátjaimmal.Ált.szendvicset viszünk de holnap étterembe fogunk enni.Holnap fél ötkor megyünk haza.A busz holnap reggel fél nyolckor indul és fél 10re érünk oda.


Ennél a fordításnál be going to-t vagy Present Continuous.

Én be going to-t hasnzálnék,jó vagy nem?Melyiket kell?

I usually get up at 7 o'clock but tomorrow i'm going to get up at 6 o'clock.Because im going to have special day tomorrow,im going to ski all day long with my friends.The bus leaves at 7:30 and arrives at 9:30.

Usually we took sandwiches with us but tomorrow we are going to lunch in restaurant.We are going to go home at 5.30.


JÓKAT ÍRTAM?MIK A HIBÁK?TÖBBI KÉRDÉS FENT VAN AMIK ÉRDEKELNEK!!!!!!


2012. nov. 6. 15:49
 1/5 anonim válasza:
olyan hogy im nincs, I am vagy I'm és az I mindig nagybetű
2012. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jo tudom de nem ez volt kerdes..
2012. nov. 6. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy-két dologgal kiegészíteném, de előtte kérdezek.

Ezeket az igeidőket jövő időre akarod használni vagy egyszerű jelenben/folyamatos jelen időben/ - a going to-t nem kérdezem, mert az elve csak jövő időben szoktuk alkalmazni. Viszont az Egyszerű jelennek és a Folyamatos jelennek is két felhasználási módja van.. mert ezzel a két igeidőnek a segítségével ki tudod fejezni a jövőbeli szándékaidat. Ha azt kérdezed, hogy a jövőbeli szándékot nézve jók -e az általad leírtak (és szerintem igen) akkor néhány dologgal kiegészíteném.

2012. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 webnyelv ***** válasza:

Bocs, túl sok elolvasni most, így röviden válaszolok.


A "sima jelen" nem kap ragot, csak E/3-ban -s ragot. Kérdésnél és tagadásnál van do és does. Rendhagyó sima jelenben a to be (I am, you are...) és a to be (he has) ragozása, és ezek kérdő és tagadó alakja, mert nem mindig kell do segédige.


A folyamatos jelen egy lefixált jövőbeli tervet is kifejezhet, ami nem függ feltételtől. A going to is jövőbeli tervet fejez ki, a cselekvő szándékát, de még nem tutibiztos, hogy megtörténik. tehát a going to-nál még nincs lefixálva a dolog, csak a szándék van meg.


Tomorrow I'm meeting my friends - találkozom holnap a barátaimmal, már meg van beszélve, "le van zsírozva" a találkozó.


Tomorrow I'm going to meet my friends - találkozni óhajtok holnap a barátaimmal, de velük még nem beszéltem ezt meg, bár valószínű, hogy ők is benne lesznek.


I usually get up at 7 o'clock but tomorrow i'm going to get up at 6 o'clock - holnap 7-kor tervezek felkelni. ez még csak terv, még nem biztos, hogy fel is kelek 7-kor, de így tervezem.


Hirtelen ennyi. Mondom, lusta voltam mind elolvasni, amit írtál, de kérdezz, ha van még kérdés!

2012. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

* Rendhagyó sima jelenben a to be (I am, you are...) és a to be (he has) ragozása


Elírtam, a második to be helyett to have-et akartam írni.

2012. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!