Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az angol szókincsemet?

Figyelt kérdés
Milyen technikák vannak erre? Nektek hogy sikerült?

2012. okt. 30. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Röviden:


- kimész külföldre

- angol könyvek, újságcikkek

- angol filmek, híradó

- számítógépes játékok, főleg rpg-k, ahol sok a párbeszéd (ezt sokan lebecsülik, de rengeteget lehet tanulni komolyabb játékokból is, és még élvezed is, ezért jobban megmarad)


Nyilván az sem mindegy, hogy milyen területen akarod fejleszteni a szókincsed, esetleg valamilyen szakmai téren.


Én például kiskoromba nem tanultam németül, viszont akkor még nem volt nagyon nálunk semmi a magyar tv-ben, így a németet néztük tesómmal, pedig nem értettük. Mire gimnazista lettem, megértettem egy németet, viszont az tény, hogy beszélni nem tudtam.

2012. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
angol zeneszámokat fordítgass, bár az főleg szleng. de ha pl. angol cikkeket olvasol vagy felirattal nézel filmeket :)
2012. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!