Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt németül?

3 hónap alatt németül?

Figyelt kérdés
Januártól Bécsben fogok élni. Általános iskolában, gimiben és főiskolán is tanultam németet. Mindig jól ment, érettségiztem is belőle, de soha nem nyelvvizsgáztam le. Kb. 3 éve keveset használtam a nyelvet. Mi lenne a leggyorsabb módszer, hogy ezalatt a 3 hónap alatt "előhozzam" a meglévő tudásom, és egy olyan szintre hozzam a nyelvtudásom, hogy megálljam a helyem pl. egy állásinterjún? Sajnos nyelviskolára sem idő, sem pénzem nincs :(

2012. szept. 24. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért pont három hónap alatt?
2012. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én a helyedben beiratkoznék egy szuperintenzív tanfolyamra, de ehhez pénz kell, meg ehhez is kell pár hónap...
2012. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért 3 hónap, mert most szeptember vége van, és januárban már kint leszek, tehát 3 egész hónapom van.
2012. szept. 24. 09:33
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nézz német nyelvű filmeket, olvass német nyelvű újságokat. Ha van ismerősöd, aki tud németül beszélgess vele. De találhatsz a neten is levelezőpartnert. Ez többe ér, mint bármilyen otthoni tanfolyam. Amit ott tanulsz, az kint nem ér semmit.
2012. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az előző mondja. Filmek, filmek, filmek... reggeltől estig. Ha lehet olyat nézz, amit szeretsz, még jobb, ha már láttad is korábban. Felirat csak akadályoz, max. német feliratot rakj alá, magyart semmiképpen ne.

Vannak a neten különféle podcast-ok is, azokat is hallgathatod menet közben.

Írd ki a szavakat, amiket nem tudsz, szótárazz.

Mellé egy kis nyelvtan, és meg is vagy.


Így tanultam meg fél év alatt teljesen nulláról németül, nyelvvizsga is összejött.

2012. szept. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én is ezekre gondoltam, úgy véltem sikerülhet, de kellet a megerősítés! Nagyon Tündérek vagytok! Köszönöm!!!:)
2012. szept. 24. 09:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Megvannak a füzeteid? azt is átlehetne gyakorolgatni=)
2012. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a bécsi németekkel a kapcsolatot (honlap vagy facebook), ők rengeteget fognak neked segíteni pl. a lakásbérlás, egyéb papírok, munkavállalás, közlekedés, szórakozási lehetőségek, nyelvtanulás... terén. Tanácsokad adnak mire készülj fel.


Nyelvgyakorlásra a legjobb módszer az olvasás és filmnézés, valamint egy idegennyelvűvel történő beszélgetés.

Kezdd az elején, nézz körbe a lakásodban. Mondogasd a szavakat, amikre rápillantasz (asztal, lámpa, szőnyeg, függöny... nem árt mindent átismételni). Névelővel együtt tanuld meg ha még nem tetted volna, mert így könnyebb lesz a jövőben a ragozás) gyorsan és intenzíven vissza fognak jönni a hétköznapi tárgyak német megfelelői, majd jöhetnek az igék. Fontos szitukat képzelj el: bemész a bankba, bankkártyát szeretnél csináltatni vagy levelet szeretnél feladni a postán, esetleg egy fontos papírt kérnél ki a hivatalból vagy csak bérletet szeretnél váltani a tömegközlekedési eszközökre. Gyűjtsd össze a fontosabb szavakat, írd ki őket (akár mondatokban), könnyebb lesz a kommunikációd a jövőben.


Nézz a youtube-on Rex felügyelőt /Komissar Rex/ eredeti hanggal, az echte osztrák sorozat, megfigyelhető benne a 'Wienerisch'.

Ha levelezni volna kedved, írj nyugodtan nekem is! Bár még nem élek Bécsben, de én is szeretnék kijutni idővel. :)


Viel Erfolg für Dich! :)

2012. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Eduverzum.hu


Teljesen ingyenes, meg kell rendelni a modulokat, különböző modulok vannak kezdő, középhaladó és haladó szinten.

Bele tudsz nézni, amelyik tetszik, meg tudod rendelni.

Kapsz egy email-t és már kezdheted is a tanulást.

Naponta több modulon is végig tudsz haladni, ezért szerintem 3 hónap alatt kapsz egy elfogadható nyelvtudást.


Menj fel az oldalukra, ismertetőt is találsz.

Én velük tanulom a német nyelvet, nagyon jól haladok és jónak tartom.


[link]

Tanulói fórum is van, ahol lehet kérdezni küözvetlen a szolgáltatóktól is.

Meg tudod csinálni a szintfelmérőt is, ez alapján tudni fogod, mennyit felejtettél.

Még egyszer mondom, teljesen ingyenes.

Üdv.

2012. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönömköszönömköszönöööm!! :D
2012. szept. 24. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!