Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki el tudja magyarázni...

Valaki el tudja magyarázni nekem az angolban mi az a Participle?

Figyelt kérdés
Van könyvem, de nem értem. Mikor áll, és miért van egyáltalán. Fullra nem értem!Mi a jelentése, hol áll a mondatban, mi a szerepe...Sajnos csak itt tudom megkérdezni, mert semmilyen ismerősöm nincs, aki segíteni tudna
2009. aug. 1. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A magyarban a melléknévi igenévnek felel meg. Két fajtája van, a jelen (present participle) és a múlt idejű (past participle), és melléknévként viselkednek.


A jelen idejűt úgy képezzük, hogy az igéhez az -ing ragot tesszük. Pár példa:


- the running man: a futó ember

- the sleeping cat: az alvó macska


A múlt idejűt úgy képezzük, hogy az ige harmadik alakját használjuk.


- a deserted place: egy elhagyott hely

- a painted wall: egy festett fal.


Ennél persze több minden is van, de elsőre ez is megteszi magyarázatnak, legalábbis remélem. :)


-falcon-



- a futó ember

2009. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2009. aug. 1. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, ez így szép, még annyit tennék hozzá, hogy vagy melléknévként vislekednek vagy összetett igei szerkezetek elemeként, pl (I have already written the letter)
2009. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!