Milyen idegennyelveket tanuljak?
Én még mindig úgy gondolom, hogy a nyelvtanulás a legjobb befektetés, emiatt ne aggódj.
Először is angol, német perfektül az alap. Ha tolmács szeretnél lenni, akkor valamilyen egzotikusabb nyelvet ajánlanék, ilyen tolmácsból van kevesebb, de mivel írtad, hogy európait szeretnél, ezért azt mondom, hogy az angol-német mellé a dán jó választás, ráadásul az előbbi kettő ismerete nagyon megkönnyíti a dán tanulást. Nem kell feltétlenül 1000 nyelven beszélni, hogy jó tolmács legyél és könnyen elhelyezkedj, elég, ha tudsz egy extrább nyelvet is pl. a dánt. (Ehhez csak pluszban hozzáteszem, hogy a dán-norvég-svéd nagyon hasonló nyelvek, írásban megértik egymást, kiejtésben mondjuk már kevésbé, de a dán után könnyen megtanulhatod ezeket is.)
Semmiképp se kezdj két nyelvet egyszerre. Ha már az egyiket tudod legalább alapszinten, csak akkor kezdj neki újabb nyelvnek.
"Semmiképp se kezdj két nyelvet egyszerre. Ha már az egyiket tudod legalább alapszinten, csak akkor kezdj neki újabb nyelvnek."
Az "alapszint" alatt az "alapfokot", a B1 szintet érted?
Nem tudom mit követel egy alapfokú nyelvvizsga, de úgy értettem, hogy a nyelv alapjait, nyelvtant, gyakori szavakat, összességében a nyelv jellegét, hangzását kell megszokni, megtanulni, mielőtt egy újabb nyelvbe kezdenénk, mert bezavar. Nem feltétlen a szavak összekeverésére gondolok, szóval nem fogom pl. azt hinni, hogy a "je" németül jelenti, hogy "én".
Szóval azt érdemes elkerülni, hogy ugyanaz a tananyag pl. feltételes mód, ne forduljon elő egy időben mind a két nyelv tanulásánál, mert az bezavar. És ezt úgy lehet elkerülni, hogy csak akkor kezdessz új nyelvbe, ha az első nyelv alapjait már megtanultad.
Miért neked ez nem vált be? Vagy nem értessz egyet?
Ismét a 2. válaszoló vagyok. Köszi a bővebb kifejtést!
Azért kérdeztem rá, mert azt szokták mondani, hogy egy nyelvet legalább középfokon (B2) tanuljunk meg, mielőtt másikba kezdenénk bele.
Te pedig azt írod, hogy alapszintű tudásnál lehet újabb nyelvbe kezdeni.
De gondolom, a középfok nem egyenlő az alapszintű tudással szerinted sem.
Én is azt mondom, amit te, hogy ha egy nyelvet már tudsz alapfokon (ahogy te részletezted), akkor bele lehet kezdeni egy másikba. Nem kell kivárni a közép- vagy felsőfokot. :)
Első vagyok:
Nem kell feltétlen abban az országban dolgoznod, aminek a nyelvét tolmácsolod... mellesleg konkrét kínai nyelv nincs is, csak sok nyelvjárás. :D
A te esetetben egyedül is meg lehet tanulni. Ugye németül már tudsz valamilyen szinten, ez egyrészt segít a dánban, másrészt már van tapasztalatod magáról a nyelvtanulásról. Nekem pl. angol nyelvvizsgám van, németet tanultam, de nem tudok egyáltalán beszélni, viszont emlékszem a nyelvtanra, ami nagyon sokat segít(ett). Kb. három hónapja kezdtem svédül tanulni, és ez is nagyon hasonlít alapjaiban a németre és az angolra is. Annyi az egész, hogy mivel nincs senki, aki kényszerítsen, nagy kitartásra van szükség. Anyagot pedig simán lehet találni interneten, még magyarul is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!