Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A haladó angolcsoportba...

A haladó angolcsoportba kerültem, pedig nem vagyok ilyen jó, hogyan gyakoroljak?

Figyelt kérdés

Hatosztályos gimi, első osztály. Eddig 3 évig tanulam angolul, a 4.-es és az 5.-es tankönyvvel végeztünk. A tanárunk meg mindig magyarul beszélt angolórán, és nem is tanított valami jól, ehhez képest az angol szintfelmérőn a haladó csoportba kerültem (írásbeli volt meg beszélgetés). Most itt a gimiben viszont a tanár meg se szólal magyarul, alig értem mit mond, ráadásul a csoportunkban 15-en vagyunk, kb 6-an éltek 1- vagy több évig külföldön, a többiek meg tanulnak angolt minimum 5 éve...Amikor be kellett mutatkozni én csak össze-vissza dadogtam, a többiek meg folyékonyan beszéltek, nem is értettem teljesen. Rajtam kívü meg asszem 1-2 lány van akik olyan szinten vannak mint én....


Egy magán-angoltanár jó ötlet? Vagy hogyan gyakoroljak? NAGYON ciki lenne átmenni a bénább angolcsoportba...szóval valahogy nekem is tartanom kéne a szintet.


13/L


Ja, és szerintem a tanár azt akarja, hogy jövőre letegyük a középfokút..



2012. szept. 4. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
keress egy jó magántanárt
2012. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Próbálj a neten gyakorolni, a youtube-on vagy más site-on rengeteg hallott szövegértési gyakorlatnak beillő feladat van. Emellett nézzél minden filmet angolul.


Ha mégis magántanár mellett döntesz, dobj egy privát üzenetet, mert vállalok magántanítást (kilenc éve tanítok középiskolában és privátban). A többieket is befűzheted és járhattok ketten-hárman is egyszerre. Pár hónap, és tuti sokkal jobban megy majd :)

2012. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!