Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy orosz? Vagy mégis...

Német vagy orosz? Vagy mégis a francia?

Figyelt kérdés

Angolból általános + üzleti középfokú nyelvvizsgám van,tervezem,h megcsinálom a felsőfokút is,de ez még kevés. Még egy nyelvből akarok mi. középfokút.

Az üzleti élet,a diplomácia nyelve az angol mellet a francia és az orosz. DE az itthoni álláshirdetésekben eddig inkább a németet láttam elvárásként, orosszal eddig nem találkoztam.

A kérdésem az lenne,h melyik nyelv, az orosz, farncia vagy a német sajátítható el könnyeben, leginkább tanár nélkül, nyelvkönyvekből, és az interneten található oktató anyagok segítségével? Az oroszt persze mindenképp tanárral kell kezdeni tudom, a betűk miatt. Németet viszont már tanultam általánosban, de az nem most volt,és nem is volt túl intenzív.( És nem is tetszik:/) A franciának a nyelvtana elméletileg könnyebb az előző kettőnél, de a kiejtés miatt félek tőle.

Mit ajánlotok?



2012. szept. 4. 14:43
 1/2 webnyelv ***** válasza:

Angol után a franciát tudnám javasolni, nem nehéz nyelv az! De a kiejtést tényleg jó lenne valahogy tisztába tenni először, mert azt megtanulni nem a legkönnyebb, de ha egyszer megtanulod, akkor már nem nagyon lesznek vele problémáid. De nyelvkönyvekhez is van CD és az interneten is van hanganyag biztosan, szóval az se lehetetlen.


Ha nem a könnyűséget, hanem a célszerűséget nézzük, akkor német. De az orosznak is van jövője.

2012. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 webnyelv ***** válasza:
És szerintem a francia közelebb áll az angolhoz, mint a német. (Nem nyelvrokonság, hanem szókincs és nyelvtan szempontjából, ezért is lenne könnyebb.)
2012. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!