Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy csinálják a többiek? Mi...

Hogy csinálják a többiek? Mi a baj velem? Folyt. Lent!

Figyelt kérdés
Angolt tanulok.18 éves vagyok.Szeretem a nyelvet,szeretem angolul nézni a filmeket,felirattal.De nem tudok angolul.Ez kiakaszt lassan.Szakiskolába tanultam eddig.Kitűnő lettem,és angolból is.Mégse tudok angolul.Talán az iskola miatt is,mivel végig csak a vizsgára készültünk,ami 3 párbeszédből állt.Hallott szövegnél végem van.Egyszerűen nem értek semmit.Egyszer angol órán volt ilyen magnóhallgatás.5ször hallgattuk meg,én mégse értettem semmit.Talán két szót.A szavakat tudom,a kiejtéssel semmi gond.Ha egyszer meghallok egy új szót,meg is jegyzem.aAkkor miért nem tudok?A beszélésről nem is beszélek,katasztrófa.Pedig annyira szeretnék beszélni angolul.Szöveget is elkezdtem fordítani,amit ezen az oldalon linkeltek be....Ezek a szókapcsolatok,elöljáró szavak...annyira égő.Az biztos,hogy szeptembertől magántanárom lesz.Segítenétek?Mit tehetnék még?
2009. júl. 26. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Én 29 éves vagyok. Angolul egészen általános iskola első osztályától egyetem utolsó évéig tanultam, mégsem tudok összerakni egy mondatot.

Ha más nem ez erőt adhat, hogy béna vagyok:)

2009. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy béna és igenis tudsz angolul


Nekem közép c-m van angolból mégis végem van a hallott-nál,pedig erős gimibe jártam,idegenvezető is vagyok ott pedig alap a tudás.nem értem,egyszerűen süket vagyok hozzá.De érdekes,hogy amit kérdeznek,utca ilyesmi azt meghallom és értem is.Szerintem egyszerűen csak túl gyors nekünk a film és a magnő:))Ne parázz:))

2009. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor filmet nézel, magyar a felirat igaz?


Probald meg úgy nézni, hogy a felirat is angol, így össze tudod kapcsolni a kiejtést a szavakkal. Esetleg ha valamit nem értesz meg leírva se, leállítod a filmet és megnézed a jelentését.

2009. júl. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a matekkal voltam így.Aztán kiderült hogy diskalkuliám van.Nem tudom nálad mi a helyzet,de én ha belehaltam volna,akkor se tudtam volna a matekot.Ez hasonló mint a dislexia.
2009. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj emiatt. A magnót és a filmeket elég nehéz megérteni. Sokat kell gyakorolni.

Ha a tanárt és a társaidat megérted a saját szinteden, az már jó.

A beszéded fejlesztéséhez, ha nyelvtannal tisztában vagy én inkább egy csak beszélős tanfolyamot választanék magántanár helyett, ahol aztán tényleg tudsz gyakorolni.

Magnóhallgatásnál pedig próbálj olyan cd-t választani, ami mellé le is van írva az elmondott szöveg.

2009. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!