Melyik nyelv milyen?

Figyelt kérdés

melyik a legnehezebb, melyik a legérdemesebb, melyiknek könnyű a kiejtése, kinek-e sikerület-e jobban?

olasz,spanyol,francia,portugál,román

Érdeklődésképpen


2009. júl. 26. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Legnehezebb: francia

Legérdemesebb: spanyol

Könnyű a kiejtése: a francián kívül mindegyiknek


Én ezek közül beszélek románul és spanyolul, de a többi nyelv is nagyon ráépül

2009. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

legnehezebb a francia!

legérdemesebb a francia!

legkönnyebb a kiejtése a spanyolnak az olasznak a portugálnak, de a román sem túl nehéz... a franica az már más tészta :)

2009. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A francia az elején nehezbbnek tűnhet de egy bizonyos mélység után sokkal könnyebben átlátható, mint a spanyol vagy az olasz vagy akár a portugál. (A román nnyelvet nem ismerem erről nem tudok nyilatkozni)

Ha ezekkel nyelvekkel mélyebb (felsőfokú) szinten szeretnél foglalkozni, akkor mindenképen a franciát ajánlom, ha nem akkor bármelyiket választhatod nem lesz vele nehéz dolgod.

A francia mellett szóljon, hogy az EU-ban mindenfele használhatod. A spanyol és az olasz nagyon népszerű mostanság, valószínűleg a könnyű fonetikája miatt.

Én feltétlenül a franciát javasolnám.

2009. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval. Franciát érdemes tanulni, nem olyan nehéz mint mondják! Én franciául, olaszul és angolul tanulok meg újabban próbálkozom a spanyollal. A franciát szeretem a legjobban, számomra sokkal logikusabb a nyelvtana mint a többinek (bármennyire is hasonlít az olaszra), a felsoroltak közül ezt érdemes, végül is, ha azt vesszük világnyelv és hiába mondják, hogy nehéz a kiejtése, nem igaz, egyszer megtanulod hogyan kell és onnantól kezdve ismeretlen szöveget hibátlanul elolvasol... A spanyol az olasz és a francia keveréke kb, azt is elég sokan beszélik. Ha egy későbbiekben jól használható nyelvttudást szeretnél, mindenképpen a franciát válaszd! :)
2009. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyik sem.

tanulj oroszul és mandarinul. Akkor ász leszel.

2009. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!