Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy nyelvvizsga kell a diplomához? Támogatjátok vagy ellenzitek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 20:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon eröltetett hogy a diplomához kérik. Sajna itt még nem elterjedt a normális nyelvoktatás.

A megoldás az lenne ha már kicsi kortól kezdve lenne megfelelő óraszám idegennyelvből, használható tudással, és akkor a diplomához már könnyedén meglenne a nyelvvizsaga.

2009. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem, itt mindenki támadni fog azzal, mégis hogy gondolom azt, amit leírtam. Úgy tűnik tévedtem. Volt idő, (mikor még a diploma ért valamit és felnéztek egy diplomás emberre) amikor nem is kellett nyelvvizsga a diplomához. Ez talán valami szelektálás, hogy kevesebben végezzenek az iskolával vagy később. Ha jól tudom, már nem fogadják el a cigány nyelvvizsgát. Most jöttek rá, hogy azt könnyebb megcsinálni? Pedig az is idegen nyelv! Ami a pénzt illeti, nem fizettem egyik vizsgámért sem, sem az államvizsgáért, sem a szakdolgozat megvédésekor, akkor nyelvvizsgáért miért fizessek, ha ez is a feltétele a diplomának?
2009. aug. 4. 20:42
 13/18 anonim ***** válasza:

Levelezőn járok egyetemre,a barátnőm nappalin óvódapedagógusnak tanul.Mivel estin végeztem a gimit,mert akkor és most is melóztam mellette,így nem tanultam nyelvet-a gimiben nem is oktatták.Most kérdem én:mi szükség van egy óvónőnek középfokú idegennyelvtudásra,miközben a "kliensei" 3-6 év közötti magyar gyerekek,akik ép,hogy magyarul beszélnek.Én élelemiszermérnökként itthon mire használjam egy üzemben,magyar melósok közt,gépek közt?Hol lesz nekem időm,pénzem egyetem,meló mellett még nyelvet is tanulni a semmiért(ugyanis nem fogom használni a szakmámhoz)?A nyelvtanfolyam/vizsga nem két fillér és nem egy-két hónap.

Így a válasz:ellenzem.

2010. máj. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*épp ...és egyéb kapkodva írás hibéi
2010. máj. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
01:55 Élemuszermérnökként szégyen,hogy nem tudd a szaknyelvet használni. Igen a magyar melóshoz magyarul beszélsz. De az új technológiák leírása angolul szaknyelven van... ha kellően tájékozott és a naprakész akarsz maradni ismertetőjel ezeket..
2010. máj. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én továbbra sem értek egyet azzal,hogy mindnekinek és minden áron nyelvvizsga kell a diplomához.

Már írtam használható nyelvtudás kell és főleg azoknak akik tényleg hasznosítani tudják és hasznosítaniuk kell a szakmai előmenetelhez és boldoguláshoz.


Azzal sem értek egyet, hogy egy értelmiséginek legalább középfokon tudnia kell egy nyelvet.. nézz körül és láss csodát nyugaton nincs ilyen, ohgy közép ,magas fokú papír a diplomához. Ott egyszerűen csak megszerzik és kész van diploma. Illetve a nyelvoktatás nem olyan mint nálunk.

Mi értelme van egy kínok kínjával kikényszerített parinak legyen az középfokú amikor az illető nem tudja használni a nyelvet. Szóval nem papír kell a papír mellé hanem tudás.

Ez az értelmiségi lét értelme és nem a papírok.


Sógornőm óvópedagógus és mit tesz? Van alapnyélvizsgája egy nyelvből,most elmegy és középfokúzik abból. Mert az adott nyelvet beszélő cég idejön és jönnek velük az adott országból munkások a családjaikkal. DE a főnöke nem ezt tartotta jó ötletnek hanem a német-nemzetiségi óvónőit. Mert így biztosan maradhatna a munkahelyén. Ugyanis sógórénőm szerződéses és lejárt a szerződése.. de ő közpékfokúzik.. értelme nincs mert sem nyelvpótlék sem állása nem lesz tőle. Ahhoz,hogy bébicsősz lehessen használható nyelvtudásra van szüksége amivel rendelkezik. A német anyuka nem a középfokú papírját fogja kérni amikor felveszi hanem elbeszélget vele németül.. ennyi értelme van.. sok területen .

2010. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-21 09:42


Szerintem meg nem szégyen.Képzeld el,hogy ma is számtalan kiváló mérnök van a pályán,akik nem beszélnek nyelveket,mivel egyrészt a szocializmusban végeztek,másrészt amit tanultak is azt is már az évek óta nem használása miatt elfeledtek.Én is ismerek ilyet,aki Magyarország piacvezetője a saját csoportjában(szeszipar).Milyen szaknyelvről beszélsz?Az egyetemi oktatás magyar nyelven folyik,ergo magyar lenne a szaknyelv?Másrészt a magyar élelmiszeripar,ha már idegen nyelv,akkor az a német.A húsipartól a konzerv,szesziparon át német nyelv honosodott meg:OMM idejében épült ki,német gépeket használunk,német nyelvterületű országokkal kereskedünk elsősorban.Német szabványokat alkalmazunk.Új technológiák leírása angolul?Miről beszélsz?Egy vágóhíd vesz egy új kuttert és nem tudják használni,mert angolul van a használati utasítás?Ébredj már fel!Ezek az új technológiákat lefordítják a fordítók,a mérnökök javarésze egy gyárban húzza le az életét,gombokat nyomogat pl,nem konferenciákra utazgat,ahol hazahozva az új tecnológiát lefordítgatja ,és alkalmazza azt,főleg manapság,amikor több élelmiszergyárat zárnak be és szinte egy sem épül(édesipar,húsipar,konzervipar,pl).Egy 50-100 főt foglalkoztató kekszgyár/tejüzem ahol évek óta ugyanolyan kekszet (pl detki) vagy poharas tejet gyártanak 20 éves gépekkel szerinted milyen új technológia kell?El kéne már feledni ezt a közhelyt ,hogy egy diplomásnak polihisztornak kell lennie és angoltudással rendelkeznie,mert anélkül egy építészmérnök nem épít házat,egy élelmiszermérnök nem tud párizsit csinálni,egy óvónő gyereket nevelni,egy matektanár szorzást tanítani,egy fogorvos fogat gyógyítani.A mai végzett diplomásoknak a javarésze a szakmájában dolgozó 150-300ezerért katona lesz,nem idegen nyelvű szaklapokból itthon megújító reformer.Az,hogy kellőképpen tájékozott leszek és naprakész ismertetőjel(?!?) nem sokat számít ott,ahol egy üzemnek nincs költségvetése a fejlett német technológia bevezetésére.Mivel pl a húsiparban a németek állnak az élen tecnológia terén ,nem az általad istenített angolok.Nyilván a német sörgyárakat ,a francia sajtüzemeket is a mérnökeik angol nyelvtudása emelte világhírűvé.Lehet persze beszélik,de nem attól lesz jó a francia roquefort,az olasz mozzarella,mert a mérnökük netről,újságból,konferenciákról idegen nyelvről honosítja meg a tudást.Van egy srác a suliban,aki szlovák területről jött,neki alapból van így egy idegen nyelvismerete,ettől még nem biztos,hogy jobb szakember lesz.Azt meg ne állítsuk már,hogy csak az angol okés,mert ezzel azt mondanánk,hogy egy angol mérnök alapból jobb egy franciánál/orosznál/stb.Én pl sokkal jobban megbízom a nyelvet nem beszélő több területen szakvizsgázó(kb 4-en is) orvosomban,mint egy friss diplomás angolul beszélő orvos barátomban.

2010. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

tegnap 18.56 Nem kiosztani kéne a másikat hanem figyelni rá

a kérdező a véleménykere és nem a felháborgásodra voltuk ivánxcsi.

2010. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!