Mi a véleményetek arról, hogy nyelvvizsga kell a
diplomához? Támogatjátok vagy ellenzitek?
1/18 A kérdező kommentje:
Szerintem valahol a kettő között kell keresni a megoldást. Nekem az a véleményem, hiába mondják azt, hogy akinek felsőfokú végzettsége van, az tudjon más nyelven, bizonyos szakokon az elhelyezkedés után valószínű, hogy a munkahelyén nem fog külföldi emberekkel találkozni, esetleg ha elmegy nyaralni. Vannak olyan állások, ahol viszont igenis szükség van nyelvtudásra, ott követeljék meg a nyelvvizsgát. Talán ott az iskolák biztosíthatnák azt, hogy a hallgatók ingyen vizsgázhassanak, mert szerintem ez a nyelvtudás -dolog a pénzről szól. Sok ember, akinek mondjuk középfokúja van, csak addig meri bevallani, amíg meg nem kell szólalnia...Olvastam neten, hogy az ország lakosságának ennyi meg annyi százaléka nem beszél idegen nyelvet. Nem tudom, mivel lenne jobb, ha ez megduplázódna, talán ezeknek az embereknek nincs is szükségük rá, akkor miért erőltessük nekik? Szerintem nem kellene minden szakon megkövetelni a nyelvvizsgát, csak azokon, ahol az ember tényleg külföldiekkel foglalkozik majd.
2/18 anonim válasza:
szerintem jó hogy kell, egy középfok nem nagy dolog, bár aki nem nyelvre van beállítva elég nehéz neki megszerezni de két középfok nem nagyon nehéz és most tanulom a harmadik nyelvemet(spanyol) és meg van 2 felsőfok, 2 év alatt lelehet tenni. Kitartás és sok sikert hozzá!! (most érettségizett)
2009. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
Valami igazságod van,Egy orvosnak vagy mérnöknek stb.kell az angol nyelvtudás,de egy tornatanárnak pl.semmi szüksége rá.Az általános műveltséghez hozzátartozik,hogy valaki ne csak az anyanyelvét tudja,ezért érthető,hogy egy diplomástól elvárják,hogy tudjon idegen nyelvet is.A baj az,hogy egyrészt drága a nyelvtanulás,másrészt rossz a módszer,ahogy tanítják.Lehet valakinek felsőfokú nyelvvizsgája,de nem tudja az adott országban megértetni magát.
2009. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem nyelvvizsga kellene, hanem nyelvtudás szerény véleményem szerint, mert az lehet, hogy van nyelvvizsgád, de semmit nem tudsz.
Amúgy feleslegesnek tartom, hogy pl. aki matektanárnak készül, kelljen beszélni egy nyelvet, mert neki úgysincs semmi szüksége rá. Meg hát manapság a fiatalok közül aki egyetemre nagyrészt beszélnek 1 idegen nyelvet már középfokon
2009. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/18 A kérdező kommentje:
Tanárként végeztem:) nem nyelvszakon. Nem hiszem, hogy bármivel jobb órát tudnék tartani, ha mondjuk 2-3 nyelvvizsgám lenne. Az általános műveltséghez szerintem is hozzátartozik a nyelvtudás :) ezért is szeretnék nyelveket tanulni, legalább kettőt, de azt minél magasabb szinten:)
Nem a nyelvvizsga kell, mert az pénzről és papírról szól. Használható nyelvtudás kellene.
Nekem két diplomám van egy nyelvvizsgám olyan területen dolgozom ahol kellene használható nyelvtudás. De én pl sokadszorra szereztem meg az akkor a főiskolámon egyetlen elfogadott típusú nyelvvizsgát és annyira megutáltam ,ohgy azóta azt a nyelvet nem használtam egyáltalán.
A ami napig ha írnak nekem vlaamit azon a nyleven keresek valakit aki lefordítjamert még elolvasni sem tudom. Szégyen ide vagy oda.
2009. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
szerintem is vannak szakok-szakmák, melyek megkövetelik a nyelvtudást. Gondolok itt a turizmussal kapcsolatos tanulmányokkal. Nagyon felkapott, erre jelentkeztek a legtöbben idén, de a nyelvvizsgával rendelkezők aránya iged gyér.. Ez pedig szerintem a középiskolák hibája. Sokan épp, hogy leérettségiznek, hol van azokhoz még a nyelvvizsga, sőt a használható nyelvtudás.. :S :(
2009. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Egy értelmiségi embertől elvárható sztm ,h legalább középfokon beszéljen egy idegen nyelvet. Akkor is ha jóval kevesebbet használ belőle. Azért akinek van egy középfokú nyelvvizsgája útba tud igazítani egy embert azon a nyelven az utcán, vagy tud rendelni magának egy cappucinot külföldön. Szerintem ez a minimum ami általánosan elvárható egy olyan embertől akinek diplomája van, ha használja a munkájában ha nem. Ennek nincs köze a munkádhoz, ennek ahhoz van köze ,h milyen társadalmi rétegbe tartozol elvileg azzal,h egyetemet végeztél. Igen ciki ha valaki elvégez egy jó szakot egy jó hírű egyetemen és köszönni se tud egy angol vagy német embernek. De azért büszke a tudására és arra ,h ő milyen faszagyerek , diplomával a zsebében. Na ez égő.
2009. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
Mint idegen nyelvet tanító tanár azon a véleményen vagyok, hogy a mai nyelvvizsga rendszer nem a nyelvről szól. Nagyon sokba kerül és nincs mindenkinek hozzá érzéke, pl.: a bátyámnak. Vért ízzadt, mire sikerült a nyelvvizsgája. Úgy gondolom, hogy akinek nincs rá szüksége, mert soha nem fogja használni, azt nem kellene kényszeríteni arra, hogy letegyen egy nyelvvizsgát. Ahol pedig a munkához kell a nyelv ismerete, ott nem a papírra kívácsiak, hanem a használatra.
Egyébként hallottam olyan anekdotát, hogy egy nyelvprof elment nyelvvizsgázni a saját nyelvéből és megbuktatták. Ebből állítólag nagy baj lett, de a dolgok ugyanott folytatódnak, ahol eddig. Nagyon sok olyan diák bukik meg sokadjára, akinek igazi, használható tudása van. Egy szónak is száz a vége: szerintem nyelvtudás kell, de nyelvvizsga nem.
2009. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
10/18 anonim válasza:
Ellenzem. Nekem nagyon rossz a nyelvérzékem és nagyon nehéz lesz a nyelvvizsgát letenem.
2009. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: