Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy angol? Most kezdek...

Német vagy angol? Most kezdek szakmát tanulni, és német vagy angol nyelv közül kell választanom.

Figyelt kérdés
Eddig franciát és angolt tanultam, a bökkenő az, hogy franciát 6 évig,imádom, van nyelvvizsgám is. Angolt 10 évig, és semmit sem tudok, és ki nem állhatom:S De ha németet kezdek tanulni, akkor tényleg mindent a nulláról kell kezdeni,egy percet nem tanultam még németül.Ha angolt választom, akkor talán csak keveset kell tanulni ahhoz, hogy ne bukjak.

2012. aug. 24. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy az igénytelenség vagy az érdeklődés fontosabb számodra.
2012. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Angol ezerszer egyszerűbb, mint a német, többek közt a hármas névelő hiánya miatt. Meg mondjuk a németben szavanként kell megtanulni a többesszámot, angolban meg es vagy s. na jó németben is vannak olyan szavak, amiknek ugyanaz a többeszám-jelük, de nincs rá szabály, szóval nehezebb jóval.
2012. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én németet tanultam, de fel sem merülne, hogy ne az angolt erősítsem.


arra is gondolj, hogy milyen szakma, van-e szakmai nyelv, német területre akarnál-e menni vele dolgozni.


szerintem az angol sokkal jobb, és a te esetetedben is jobbnak tűnik.

2012. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A francia-angol jó párosítás, ne erőlködj a némettel. Az angol az első mindenképpen. Ugye, ez most hiányos, tehát nem is lehet kérdés, hogy mit tanulj. Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy mi az, amiért nem szereted?
2012. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem szeretem,mert nem igazán fekszik nekem:S nyelvtanát elég logikátlannak találom, és a legfőbb indokom hogy elég csúnyának találom:S franciából gimiben végig 5 voltam,imádtam és emelt szinten érettségiztem, angolból viszont közép szinten tanultam, ép hogy 3 as voltam és nem is érettségiztem.
2012. aug. 25. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!