Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt, vagy németet második...

Olaszt, vagy németet második nyelvként? Nem tudok választani.

Figyelt kérdés

Okés,tudom,hülye vagyok,hogy augusztus 21-én,este jut eszemben ez a kérdés..Szóval igazából egyik sem vonz(inkább finnt vagy svédet tanulnék),régen utáltam a németet,de mos tmár nincs vele bajom.Az olaszról meg nem tudok semmit.Extra emelt szinten fogom tanulni az angolt,a második nyelvet meg csak simán emeltként.

Szóval melyiket érdemesebb tanulni,és miért?Melyik a könnyebb?Esetleg a szebb?



2012. aug. 21. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem inkább a németet válaszd, mert az hasznosabb. Már 10 éve tanulom és volt idő amikor utáltam, és nem akarlak áltatni nem egy könnyű megszokni a nyelvtant, de sztem megéri. Mellesleg ha utána svédet szeretnél tanulni, sztem könnyebb lenne :)
2012. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 timike26 válasza:
szerintem az olasz.èn olaszorszàgban èlek...nem vagyok egy nagy tanulos fajta de hamar ràmragadt elèg konnyu volt megtanulni.ès szerintem elèg ritmusos.a nèmetet kifejezetten utàlom.bocs
2012. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem olaszból felsőfokúm van (bár már rengeteget felejtettem), németül most tanulok, és egyértelmű, hogy a német sokkal nehezebb. Hogy neked melyik szebb, azt csak te tudhatod, én egész megszerettem a német hangzását, de azért az olaszt szerintem több ember találja szebbnek, mivel szép dallamos, és tisztán kiejtenek minden hangot. A német viszont sokkal hasznosabb.
2012. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mérlegelj! Melyik tetszik jobban? Fontos, hogy könnyű legyen megtanulni? Szeretnél a jövőben külföldön élni? Ha igen, melyik országban? Tegyél fel magadnak ilyen kérdéseket, ez majd segít.

Személyes vélemény: én a németet választanám a nehézsége ellenére is. Vagyis már választottam is, csak nincs motiváció, és emellett az érettségire kell már koncentrálnom, tehát időm se nagyon van.

És tényleg, svédül is könnyebben megtanulnál német nyelvtudással.

Hogy melyik a hasznosabb, arról mindenkinek más a véleménye, de remélem nem köveztek meg, ha azt mondom, hogy szerintem a német. Három, magas életszínvonallal rendelkező fejlett ország, sok munkalehetőséggel. Hangsúlyozom, saját vélemény. :)

2012. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Igazából az a gond,hogy mindkét nyelv tökéletesen hidegen hagy,nem hiszem,hogy külföldön fogok élni,de ha mégis akkor az Kanada,Finnország,Svédország,esetleg Norvégia lesz,tehát így is lényegtelen az olasz,és a német.Hangzásra..Sok embernek tetszik az olasz,merthogy dallamos,engem nem fogott meg.De szerintem mégiscsak a német lesz annak ellenére,hogy szerettem volna valami különlegesebb nyelvet tanulni.
2012. aug. 22. 07:56
 6/7 webnyelv ***** válasza:

Elvileg ha az angolt és németet jól megtanulod, nyert ügyed vagy, ez a legcélszerűbb. Elvileg. Mert szép hazánkban hiába tudsz 3, 5 vagy akár 10 nyelvet, akkor se tudsz elhelyezkedni.

De elvileg az angol és olasz párosítás is hasznos lehet. Elvileg.

2012. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizony hasznos az angol-olasz párosítás, mert én ehhez a csoporthoz tatozom.


Barátom egyértelműen OLASZ! ;) A németet gyűlölöm bocsika :(

2012. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!