Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom bővíteni a...

Hogyan tudom bővíteni a szókincsem? Milyen módszert ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, lehetőleg könyveket.
2009. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem értek vmit, akkor szótározzam? Írjam is ki vagy csak nézzek utána?
2009. júl. 23. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Arany Jánosnak,Petőfinek,Nyírő Józsefnek csodálatos a szókincse.De a mai magyar írók között is találhatsz olvasnivalót.Ha egy szót nem értesz,megnézheted a Szinoníma vagy az Értelmező szótárban,de a legtöbbet biztosan megtalálod a Google-ban is.

Nem fonots ki szótáraznod,csak akkor ha félsz hogy elfelejted a szavakat.Amelyiket használni akarod,úgyis megjegyzed.

2009. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de én inkább az angol és német szókincsemet bővíteném.
2009. júl. 23. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Az olvasás örömét a folyamatos olvasás adja meg. De néhány visszatérő szót, aminek nagyon izgat a jelentése, keress ki, egyébként egynyelvű értelmező szótárt idegen nyelven is érdemes használni, célszerű az anyanyelv közbeiktatásától minél jobban elszakadni. Hasznos, ha egy füzetbe ki is írod az új szavakat és utána néha átlapozod, de ez csak tőled függ, nem muszáj. Ne csak könyvet olvass, hanem internetes magazinokat is vagy bármit, ami érdekel. A játékokkal is sok szó belédmászik. És jó lenne valakivel beszélgetni vagy levelezni is, hogy használd a szavakat.
2009. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

olvas meséket, amik angol nyelven íródtak, azoknak viszonylag könnyű a nyelvezetet, én a mai napig szeretem a meséket többször is elolvasni és szótáraz ha még se menne 1,2 szó. pl.:


hamupipőke:

[link]


ezt ismered magyarul is, angolul meg "sejteni" fogod hogy mit kéne jelentenie a szavaknak.

2009. júl. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Természetesen olvass sokat. De írj is. Például próbáld visszaadni amit olvastál. Aztán hasonlítsd össze az eredetivel. Különösen azokat a részeket, ahol magad is úgy érzed, hogy zökkent a stílusod. Ez egy indirekt módszer, de roppant hatásos.
2009. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!