Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiegészítős feladat egy...

Kiegészítős feladat egy mondata mit jelent? (azt a beings-et illetve a culture shock-ot nem értem)

Figyelt kérdés
You have(1) read about Romulus and Remus, whose (2) culture shock came when they went back to the world of human beings (3) after being raised (4) by a wolf
2012. aug. 16. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

olvastál Romulus és Remusról, akiknek KULTÚRÁLIS SOKKOT jelentett visszatérni az EMBERI LÉNYEK világába, miután egy farkas nevelte fel őket.


kultúrális sokk = erre nem hiszem, hogy van jobb szó, de azt jelenti, hogy egy teljesen idegen környezetbe kerültek, és ez az átállás megrázó (sokkoló)


being = lény, teremtmény, ilyesmi

Az erdőből az állatok közül egy másik világba kerültek az emberi társadalomba.

2012. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

culture shock-ot jól elmondta az első


being ITT nem élőlény, hanem a "be" segédige inges alakja.


They were raised by a wolf = Farkas nevelte fel őket.

After being raised by a wolf=miután egy farkas nevelte fel őket (szó szerint: farkas általi felnevelve levést követően:-)...)


Ez olyan, mint pl I like dancing (dance); I like being called "Daddy" (be called Daddy)

Itt az első példa egy aktív ige, ami főnévi alakba kívánkozik (I like sth - szeretek vmit...), a második példa pedig egy szenvedő szerkezet, úgyszintén főnévi alakban (szeretem ha Apucinak hívnak, szó szerint: szeretek apucinak hívva lenni - bocsi, hirtelen nem jutott eszembe semmi normális példa...)

Remélem így érthető...

2012. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

értem most már.

2012. aug. 19. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!