Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legjobb módja az angol...

Mi a legjobb módja az angol szavak tanulásának?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, ha a szövegkörnyezetével együtt tanulod meg. Ott van például az 1000 kérdés 1000 válasz, én a nyelvvizsgámra igyekeztem egész fejezeteket bemagolni, és a szavak is megmaradtak a fejemben, meg a szöveg lényege is.
2012. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. aug. 16. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Én húsz perc alatt negtanulok simán 20-30 szavat, úgy hogy oegépelem, kinyomtatom, elolvasom egyszerkétszer figyelmesen, majd letakarom az angol szavakat, és addig megyek végig rajta mig nem tudom.
2012. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ami nem ragad meg, arra keress asszociációkat, ami lehet akármi. Pl én úgy jegyeztem meg a composure = lélekjelenlét szót, hogy lerajzoltam két emberkét amint beszélgetnek:

-van a kompnak lélekjelenléte?

-Komp? oh, sure!


:DDD

2012. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 jól írta, én is ezt a módszert használtam. Vagy nem nyomtattam ki, csak egymás mellé írtam a magyar - angol szavakat. Letakartam az egyik oszlopot, és végigmentem rajta. Ha tudtam a látott szó párját, akkor kihúztam. Kicsit még szórakoztató is. Addig kell végigmenni rajta, amíg nem tudod az összeset. A végére már csak 2-3 nehezebb marad.


Asszociáció: Volt olyan teszt év elején, hogy szópárokat mondtak, és meg kellett jegyezni. Pl. elefánt - kapcsoló. Én elképzeltem egy elefántot, kapcsolóval az oldalán. :D Az előző válaszoló példája még jobb.


Lehet vizuális, logikai, hangzásbeli, ahogyan a legkönnyebb összekapcsolnod a két szót.


A férfi ment a hercegnőhöz, fehér lovon, ahogy illik. Egy folyón kellett átgázolniuk, de az olyan durva volt, hogy elmosta a lovat alóla, és a férfi is csak nagy nehezen tudott kiúszni. Felsóhajtott:

Ah, shallow, sekély!

(Ah, se ló, se kéj!)

2012. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyet értek. A többiekkel is részben, én azért tudnék nektek olyan szavakat mondani, amit nem tudtok ilyen módon megjegyezni... :D
2012. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én úgy szoktam hogy veszek egy papírfecnit és az egyik oldalára rá írom a magyart a másik oldalára az angolt és pl: feldobom az asztalon a papírfecniket és akkor néha az angol néha a magyar oldalára esik és nekem így könnyen meg ragadnak a szavak ... :DD jó tanulást
2012. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Nem minden szóhoz kell külön kis izéket kitalálni, csak amelyiknél muszáj, vagy jön magától. :D

De tégy próbára, hátha visszanézek! :P

2012. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!