Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor most mi a helyzet a...

Akkor most mi a helyzet a nyelvvizsgával szerintetek?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy tanárképző főiskolát, majd 5 évig tanítottam informatikát. A diplomához akkor nem kellett nyelvvizsga, csak egy belső vizsga, így nekem nincs egy nyelvből sem középfokú vizsgám. Az iskola, ahol jelenleg dolgozom, elküldött mesterképzésre, hogy a megépült gimnáziumunkban is taníthassak. A főiskola viszont csak igazolást adott, mivel nincs nyelvvizsgám. Jogos ez így? Mit lehetne tenni ebben az esetben, hogy mégis legyen diplomám? Sajnos nincs túl nagy nyelvérzékem,se időm, se pénzem a nyelvtanulásra.
2012. aug. 13. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Megtanulni egy nyelvet és letenni a nyelvvizsgát.

Ezt lehet tenni...

Akkor az volt a szabály, hogy nem kell, most már az, hogy kell...

2012. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Mesterképzésre nem is vesznek fel nyelvvizsga és diploma nélkül. A diploma alapfeltétele a nyelvvizsga. Ami nálad érdekes, az az hogy nem kellett nyelvvizsga. Nos én is 5 évvel ezelőtt szereztem az első diplomámat és nálunk feltétel volt. Sőt még a felvételikor is kérték. Pedig nem egy hú de agyonistenített iskola. Csak egy a sok közül.
2012. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Bocsánat félreolvastam azt az 5 évet.
2012. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem múltál el 40 éves akkor le kell nyelvvizsgáznod.
2012. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos életkor felett felmentést adnak a nyelvvizsga alól, ha a saját szakodon képezed magad tovább. Ennek nézz utána, hátha már beleesel. Ha meg nem, az eszperantót ajánlom, kezdő szintről néhány hónap alatt le lehet vizsgázni belőle középfokon. Angoltanár vagyok, volt két olyan tanítványom, akiknek muszáj volt a nyelvvizsga rövid időn belül, de angolból nem jutottunk egyről a kettőre, eszperantóból meg mindkettő rögtön átment.
2012. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak jobb egyetemeken nem fogadnak el ilyen humbug nyelvvizsgákat mint az eszperantó meg lovári...
2012. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem nagyon fogadják el az eszperantó nyelvvizsgát a sulikban.
2012. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!