Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy igének két vonzata is...

Ha egy igének két vonzata is van, bármelyiket használhatom? Pl. Egy lenti ige

Figyelt kérdés
inform sb of/about something:
2012. aug. 13. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

szerintem igen, bár ha nyelvi fórumokon bóklászol, találsz árnyalatnyi különbségeket

(pl. wordreference [link]

tudod, mint Brachfeld Siegfriednél:

- Van valami különbség a húzni és a vonni közt?

- Semmi az égvilágon.

- Jó, mert nem akarok zöldségeket beszélni. A huzaton, amin Bécsből jöttem, nagy volt a vonat.

- Talán a vonaton volt nagy a huzat.

- Mégis van valami különbség?

- Ááárnyalatnyi...


üdv

:)

2012. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mint tanár,te ezeket az árnyalatnyi különbségeket 'ismered'? vagy azt a vonzatot használod,ami szimpatikus vagy amit esetleg többször láttál az adott igével.
2012. aug. 14. 04:57
 3/8 webnyelv ***** válasza:

Én az about-ot szoktam használni.

Az of esetleg néha félreérthető lehet, mert a birtokviszonyt is ki lehet vele fejezni, és ha olyan a szöveg, akkor ez zavaró lehet.

2012. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

általában ösztönösen használom, általánosban ilyen szintre nem jutunk el, bár fel szoktam rá hívni a figyelmet, de többnyire örülök, ha legalább az egyiket ismerik -- ha bizonytalan vagyok, utánanézek, melyik a gyakoribb -- sokat számít, hogy mit tanultál - én pl. mindig azt mondom, hogy think of, mert ezt tanultam, és sokáig azt hittem, hogy a think about hibás :)

hm, gondolom, ezzel nem igazán sokat segítettem - bocsi


üdv

:)

2012. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és a gugli mit mond melyik a gyakoribb? :-))))))))))))))
2012. aug. 14. 19:06
 6/8 A kérdező kommentje:

think-ről ennyi volt a szótáramban:

gondol vkire/vmire,kitalál (vmire rágondol) - to think of sb/sg --> hirtelen,'spontán' gondolsz egy konkrét dologra (eszedbe jut valami)

gondolkozik vkiről,vmiről (vmiről gondolkodik) - to think about sb/sg --> gondolkozol valamin hosszabb ideig,nem hirtelen beugrik egy gondolat


Gyakran eszembe jutsz. I often think of you.

Sokat gondolok rád. I often think about you.

Gondolj egy számra 1 és 5 között.Think of a number between 1 and 5.

Sokat gondolkozom a jövőmön. I think about my future a lot.


ez így helytálló?

2012. aug. 14. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:

még szép - ki vagyok én, hogy vitába szálljak-e egy szótárral, amikor én szótárt használok, ha nem tudok valamit :)

- inform about 1200000 // think about 405 millió

- inform of 882000 // think of 547 millió

persze a guglival csínján/okosan kell bánni :)


üdv

:)

2012. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

de ez csak saját szótár. :-)

ahogy látom mindkettőt használják.

köszi,hogy megnézted :-)

2012. aug. 15. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!