Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék segítséget kérni...

Jimy1000 kérdése:

Szeretnék segítséget kérni kanjikkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az első lenne: 家族友信仰 (family-friends-faith)

A második: 運命神希望 (destiny-god-hope)


Ha az első 3at és a második 3at egymás alá írjuk az ugy jó? Tehát akkor nem lehet más jelentése?



2012. aug. 10. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelentése nem változik. (Bár kicsit furcsa konsrukció, talán kis helyet kihagyhatnál, mert ez kicsit olyan, mintha azt írnád famailyfriendsfaith).


Ja és sinkó (信仰) az vallásos hit, nem tudom, hogy direkt-e vagy sem, de azért erre felhívom a figyelmdet. (Bár isten miatt gondolom, akkor direkt?)

2012. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen! Direkt választottam ezt! Akkor azt mondod hogy egymás alá írva nem változik a jelentés? Tehát nem jön ki belőle más, mint ami?
2012. aug. 10. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel profi nem vagyok japánból, ezért csak annyit mondhatok, hogy normális olvasatuk nincs máshogy (szótárban nem találsz), de simán lehet ilyen szlengben használt jelentésük (bár erősen kétlem).


Kivéve neveket, főleg 友信, mint Tomonobu egy elég elterjedt név. De ez nem fog félreértést okozni.

2012. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!