ha megoldaná valaki azt nagyon megköszönném mivel matek vizsgám lesz és nagyon nem értem
Itt a link:
[link] Jpg
2010. dec. 23. 17:19
2/3 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe a következő azonosságokat:
(a+b)(a-b)=a^2-b^2 (^2 a második hatvány jelölése akar lenni)
ezt a kéttagúakra tudod ráhúzni ezekben a feladatokban
vegyük észre, hogy:
1^2=1
a három tagúak pedig itt teljes négyzetek, tehát
a^2-2ab+b^2=(a-b)^2
a^2+2ab+b^2=(a+b)^2
ha ezekbe behelyettesíted, már könnyen fog menni az egyszerűsítés