Segítséget kérnék a feladatokkal kapcsolatban?


ha megoldaná valaki azt nagyon megköszönném mivel matek vizsgám lesz és nagyon nem értem

Itt a link:

[link] Jpg


2010. dec. 23. 17:19
 1/3 anonim válasza:
Rossz a link!
2010. dec. 23. 17:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a következő azonosságokat:


(a+b)(a-b)=a^2-b^2 (^2 a második hatvány jelölése akar lenni)


ezt a kéttagúakra tudod ráhúzni ezekben a feladatokban

vegyük észre, hogy:


1^2=1


a három tagúak pedig itt teljes négyzetek, tehát


a^2-2ab+b^2=(a-b)^2

a^2+2ab+b^2=(a+b)^2


ha ezekbe behelyettesíted, már könnyen fog menni az egyszerűsítés

2010. dec. 23. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem müxik a link!:-)
2010. dec. 23. 20:59