Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekben a Telces levélírásos...

Ezekben a Telces levélírásos feladatokban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésem: Ha a feladat az, hogy: Application for a coockery course - ilyenkor jelentkezek állásra? A course nem tanfolyam? (csak mert a tanítást említi a hírdetésben)


Másik kérdésem: Ha valamilyen show-ra való jelentkezés kell, akkor mit érdemes írni? Mit jelent az hogy mit várok a show-tól?


Végül arra lennék még kiváncsi, hogy: Ask about costs involved for you - pontosan mit takar a leveleknél?


Előre köszönöm a segítséget!



#levélírás #TELC #letter writing
2012. aug. 8. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1.Nem állásra,hanem tanfolyamra jelentkezel.

2. Leírnád a teljes kérdést?Milyen show?Statisztának TV-showba vagy mi?

3.Kérdezd meg,hogy milyen költségei lesznek az adott dolognak rád nézve.

2012. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én csak azért gondoltam a cookery course-nál állásra, mert így szól a hirdetés:


We are looking for expert cooks for cookery courses in London


Skills involved:

Vegetarian cooking

Teaching


Payment: 800 Fonts per occasion


A szempontoknál pedig your experience in cooking and teaching van.


-----------


A "show-s" feladat pedig:


MEET CUSTOMERS

INVITE CUSTOMERS TO THE SHOW

Exhibitor passes

Pre-show ticket sales

Official Show Guide Listing

Launch new products, get instant feedback, meet distributors


We do 'show advertising' for you:

major radio and TV stations, top daily newspapers, promotional opportunities, outdoor advertising and much more.


One-stop shopping means your customers have the ease of finding it all under one roof!



-You are interested in attending the home show as an exhibitor because you own a small home decoration shop.


Egy másik:


-You are interested in attending the dog show as a kennel owner.

2012. aug. 9. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaaa így egész más :)

Az elsőnél szakácsot keresnek,aki tartaná a kurzust.

2012. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A másiknál meg egy olyan cég hirdetése látható,akik megszerveznek neked egy show-t.

1. feladat: Van egy lakberendezéssel foglalkozó üzleted

2.feladat: kutya kennel tulajdonosként érdeklődsz

2012. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mit írjak az utóbbikhoz? Mit várok el a show-tól? Mit szeretnék bemutatni a boltomból? Ez kicsit idegen téma nekem, azért kérdem :D
2012. aug. 9. 10:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Hány szót kell írni?

Nekem amúgy mindig az segít,ha előtte átgondolom magyarul.


Írd le,h olvastad a hirdetést és szeretnél jelentkezni mert ilyen-olyan kenneled,boltod van.Meg hogy a hirdetés melyik része,melyik szolgáltatás miatt érdeklődsz.Meg szerintem legyen a végén vmi kérdés,pl. hogy mennyibe fog ez kerülni,vagy valamilyen szolgáltatásra kérdezz rá ami hiányzik a felsorolásból és ide illik.

2012. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A szolgáltatások azok ebben a hirdetésben, amiket felsorolt? TV, rádió, stb?

Ez a show tehát azt jelenti, hogy én valami hirdetésben akarok reklámozni? Vagy valami tévében mutatom be a boltomat? Ne haragudj hogy ilyen értetlen vagyok, de már csak ilyen leveleket nem írtam és ez nem nagyon áll össze a fejemben...

2012. aug. 9. 10:23
 8/12 A kérdező kommentje:
150-200 szót kell írni :)
2012. aug. 9. 10:24
 9/12 anonim ***** válasza:

A hivatalos megszólítással,elköszönéssel együtt 150 szó az szinte semmi,pár mondat,ne aggódj.


We do 'show advertising' for you:

major radio and TV stations, top daily newspapers, promotional opportunities, outdoor advertising and much more.


Hát én erre kérdeznék rá pl h mi az a 'much more',mit tudnak még ajánlani,meg mondjuk kérhetsz árajánlatot is,h neked újsághirdetés kell meg rádió,az mennyibe kerül.


Mikor lesz a nyelvvizsga?

2012. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, így már menni fog :)

Szombaton lesz a nyelvvizsga szurkolj! :D

2012. aug. 9. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!