Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak és kizárólag egyetemi...

Csak és kizárólag egyetemi végzettséggel lehet valaki tolmács és fordító?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni a neten tolmács és fordító tanfolyamot, de csak azt látom, hogy mesterképzésben lehet ilyesmire jelentkezni. Ez valóban így van, vagy valami elkerülte a figyelmemet?

2012. aug. 1. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban elkerülte a figyelmedet, mert vannak szakirányú továbbképzések ilyen területen, amelyhez elég egy nyelv tudása is, ellentétben a mesterképzéssel, ahová kettő kell. Másrészt ezen szakma műveléséhez elég az, ha valaki munkához segít, vagy Te bizonyít a nyelvtudásod, és alkalmaznak. Ha nem így lenne, egy rakás fontos nyelvből nem lennének fordítók és tolmácsok, melyekre egyébként nincs külön egyetemi képzés.
2012. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A mai világban bárki bármilyen papírt be tud szerezni, itt a tudás a lényeg. Az egyik ismerősöm mesélte hogy az ő lányának 2 nyelvvizsga kellett volna a mostani pozíciója betöltéséhez, de felvették úgy is hogy csak egy volt neki. Hogy miért? A képlet egyszerű: a tudást nézik. :) Letesztelték. Ha jól szerepelsz, akkor teljesen mindegy, hogy milyen papírod van. Tudtommal OKJ-n is lehetsz fordító és tolmács. Ha rendelkezel a kellő tudással, felesleges az egyetem. Szóval hajrá! :)
2012. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én más irányú egyetemi végzettséggel és felsőfokú nyelvvizsgával voltam közel 10 évig szakmai fordító. Ha újra hasonlót szeretnék, persze nem biztos, hogy mindenhol elfogadnák. Tehát újra és egy új területen kellene bizonyítani. (Másrészt nem becsülték meg igazán a munkámat.)
2012. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!