Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Latint, angolt tanultam eddig, jövőre fogok németet... szeretnék még valamilyen nyelvet megtanulni, de nem tudom melyik lenne igazán hasznos.Szerintetek?
2009. júl. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Olasz :D
2009. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hollandot.

(egyébként németet javasoltam volna, nagyon jó lesz neked jövőre :))


Az angol és a német keveréke, ha a kettő közül az egyiket beszéled, akkor már egyszerű. Mivel a németet jövőre kezded, mind a két nyelvben jártas leszel így tényleg menni fog a holland. A latin ismeretek pedig megkoronázzák a dolgot.

2009. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
orosz (én úgy hallottam egyre fontosabb)
2009. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne nézz hülyének, de szerintem kínait.

Na jó, nézz nyugodtan hülyének, de tudtommal igazán hasznos, bármi leszel az életben, mert a kínaiak "kezdenek" mindenhol előre törni.

Vagy ha könnyebbet szeretnél akkor a spanyolt, a kínai után a legtöbb ember által beszélt nyelv a világon. (És a latin tudásod is segíti a megtanulását.)

2009. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2009. júl. 18. 11:03
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Én a Japánt ajánlom, egész könnyű nyelv, nyelvtana kicsit hasonlít a magyaréhoz.
2009. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a latin tudásoddal nyugodtan megpróbálkozhatnál például az olasszal, vagy a spanyollal is : ) Hasonlítanak egymáshoz. Én is olaszt tanulok, és nem olyan nehéz : )
2009. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
francia?:D
2010. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!