Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozzam ki ebből a...

Hogyan hozzam ki ebből a helyzetből a testvéremet?

Figyelt kérdés
Augusztusban (11.) nyelvvizsgát kell tennie. A nyelvtan megy neki, de mivel nem tanult az órákra, a szókincse igen "gyatra". Vett egy "Angol-magyar nyelvvizsgaszótárt" és tanulja is belőle a szavakat, de ahhoz kevés az ideje, hogy jól felkészüljön. Én azt javasoltam, hogy olvasson angol nyelvű szépirodalmat, viszont érdekelne más vélemény is. Szorít az ideje!!!! (Sok ember nem megy át az első vizsgán, ezt én is tudom, azonban nagyon feszült miatta, és ha nem megy át, akkor..., nem is tudom milyen állapotba kerülhet.)
2012. júl. 13. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Angol-magyar nyelvvizsgaszótár + nézzen angolul (magyar felirattal) filmeket/sorozatokat.
2012. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
inkább angol feliratot javaslom, egyszerre látja hogyan kell leírni és hallja hogyan kell kiejteni, plusz ha nem tudja a jelentését akkor könnyebben rákereshet
2012. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

"(Sok ember nem megy át az első vizsgán, ezt én is tudom, azonban nagyon feszült miatta, és ha nem megy át, akkor..., nem is tudom milyen állapotba kerülhet.)"


Sok emberből a legtöbb azért mert nem készül rá rendesen, avagy elvan szállva magától.

én is feszült lennék, hogy ennyire lusta vagyok, és kevesebb mint egy hónap akarok minden szükséges dolgot megtanulni... ha nem megy át, akkor kb magának köszönheti...

2012. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:
Szerintem pl. olvassa át az angol könyvek olvasmányait, amikből tanultak. A szavak is előjönnek az olvasmányokban. A szavak magolása nem annyira jó, unalmas is. Inkább szövegkörnyezetben kéne használni a szavakat. Ha van hanganyag az olvasmányokhoz, hallgassa azt is és úgy kövesse a szöveget, és pl. az utcán is hallgathatja mp3-ban a hanganyagot, akkor persze szöveg nélkül.
2012. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!