2012. ápr. 22. 10:32
1/2 anonim válasza:
F=m*a
m megvan, a gyorsulást kell kiszámolni.
a=v/t
v-t m/s -ban kell megadni 100km/h-t 3,6-al kell osztani.
100/3,6=27,78 m/s
a=27,78/8,7=3,19 m/s^2
F=1500*3,19=4789N
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. ápr. 22. 11:02