Blind73 kérdése:

Mekkora erő gyorsítja azt az 1500 kg tömegű autót, amelyik álló helyzetből 8,7 s alatt éri el a 100km/h sebességet?


2012. ápr. 22. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:

F=m*a

m megvan, a gyorsulást kell kiszámolni.


a=v/t

v-t m/s -ban kell megadni 100km/h-t 3,6-al kell osztani.

100/3,6=27,78 m/s


a=27,78/8,7=3,19 m/s^2


F=1500*3,19=4789N

2012. ápr. 22. 10:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. ápr. 22. 11:02