Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rosszul tettem hogy a spanyolt...

Rosszul tettem hogy a spanyolt választottam?

Figyelt kérdés

sziasztok. eljött a 9.évfolyam számomra,és a nyelvválasztás kérdése.mivel6évfolyamos gimibe járok ezért a német nyelv mellé (amit mág 8 éve tanulok) a spanyolt választottam,nem pedig az angolt :( a szüleim teljesen ellenezték,és ezáltal ez rámis kihatott és már nem lelkesedek annyira a spanyol nyelv iránt... bár még mindig nagyon tetszik. nemtudom hogy vagytok ti vele nekem az angol tul sablonos hiába világnyelv.....

szerintetek rosszul tetem hogy nem az angolt választottam?

ja és még 1 kérdés: a spanyol nyelv nagyon nehéz lesz?vagy tapasztalatok ?

elöre is nagyonnagyon köszönöm !!! :)))


2009. júl. 12. 00:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és bocsi hogy néha elgépeltem :D
2009. júl. 12. 00:09
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia, a spanyol nagyon szép nyelv, én a későbbiekben mindenképpen meg szeretnék tanulni spanyolul. Angol mellé latint válaszotottam 9.ben, mivel csak németet tudtam volna, amit nem szeretek. De így legalább a későbbiekben könnyebb lesz a spanyol nyelv tanulása, hiszen a kettő hasonló. Ha egyszer németül megtanulsz én pedig angolul felsőfokon, azzal bárhol el tudsz kommunikálni,én azt vélem.

17/L

2009. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem jobb lett volna az angolt valasztani. Spanyolul akar autodidakta modon is konnyu megtanulni, mert a kiejtes nagyon egyszeru, es a nyelvtan sem egy nagy valami. De ez mostmar veszett fejsze nyele. Remelem, igy sem valik nagy hatranyod a dologbol! Fel a fejjel!
2009. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem választottál rosszul! A spanyol nagyon-nagyon szép nyelv. A német után nem lesz nehéz, bár egy újlatin nyelv kicsit más mint a német. Ne feledd, a spanyol is világnyelv, ma több mint 350 millió ember használja. 23 ország hivatalos nyelve. Spanyolul beszélnek Spanyolországban, a Kanári szigeteken, Közép- és Dél-Amerika államaiban (Brazíliát kivéve), a Fülöp-szigeteken, Egyenlítői Guineában, valamint az Egyesült Államok egyes déli részein. Ma itthon a spanyol nyelv legalább középfokú ismeretével nagyon jó állásokba lehet elhelyezkedni, mert itthon nagyon kevesen beszélik. A némettel együtt pedig igazán jó párosítás. A legjobb spanyol oktatás a Cervantes Intézetben folyik, ez a spanyol nagykövetség iskolája. Itt rengeteg kulturális programot is találhatsz. Lásd: [link]

¡Bueno estudio!

2009. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen nagyon a válaszokat :)) megnyugtattatok :)
2009. júl. 12. 00:38
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem rosszul tetted. A mai világban már szinte lenézik,ha valaki nem tud angolul.. Én is németes voltam, nálunk mindenki angolra ment, ez szinte kötelező. Spanyolul később is megtanulhatsz tanfolyamon, akárhol, de az angol nyelv ismerete elengedhetetlen. Az angol nyelv alap... Arról nem is beszélve, hogy ha elmész külföldre, a legtöbb helyen nem tudnak se németül, se spanyolul, de angolul... Az angol mindenhol alap dolognak számít.
2009. júl. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont fordítva gondolom, mint több más válaszoló: a spanyol egyedibb, kevesebben beszélik, ezért nagy iránta a kereslet a munkaerőpiacon. Ez nem azt jelenti, hogy angolul nem fogsz majd megtanulni akár már a középiskolás éveid alatt, de ne elsőben kezdd, hagyj időt a spanyolnak. Az angol a legkönnyebb nyelv, tehát akár önnállóan is, a rendelkezésre álló iszonyú sok forrás, számítógépes játékok, filmek, dalok, internet segítségével meg tudod tanulni, vesztenél, ha kihagytad volna az életedből a spanyolt, mert angolul még meg fogsz tanulni, de a spanyolba nem vágnál már magadtól bele. Így háromnyelvű (+ a magyar) leszel, sőt ha nagyon érdeklődsz, a spanyolra még az olaszt is ráépítheed.
2009. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Angol ragad rád mindenhonnan, ha szeretnéd meg tudod tanulni magadtól. Ugyanakkor a spanyol nyelv nagyon egyszerű, 6 évig fogod tanulni?:O

De jóleszaz meglátod:) Angolul tud majdnem mindenki, spanyolul meg még kevesebben.

2009. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Én majdnem hasonló helyzetben voltam. Én is németes voltam, és latint választottam. Amit nem szeretek és nagyon érzem, hogy rossz, hogy nem angolra mentem. De nyelvsuliban tanulok oroszul, amit nagyon szeretek. De jó lenne angolul is tanulni.

De szerintem így sem választottál rosszul. A spanyol tényleg szép ;)

2009. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem választottál rosszul!

A spanyol gyönyörűszép nyelv, nagyon könnyű lesz megtanulni, és mivel a németet már 8 éve tanulod, járhatsz tanfolyamra, nyelviskolába, magántanárhoz, vagy valahova, angolt is tanulni ha szeretnél.

Nagyon sok helyen megtudod majd magad értetni, mégha nem is beszélik a nyelvet. Plusz jól jön ha mondjuk orvosira mész:)

2009. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!